Wpis z mikrobloga

========================
#wyzwaniepython Zadanie 01
========================

W ankiecie wygrała 3 opcja więc oto pierwsze zadanie w historii #wyzwaniepython

Otrzymujesz katalog zawierający 1000 plików o losowych nazwach które są wypełnione 3 losowymi znakami. Twoim zadaniem jest:
Wersja łatwa
-Odczytać rok i miesiąc modyfikacji pliku
-skopiowac wszystkie pliki z danego roku do do jednego katalogu a poźniej to samo dla miesięcy
========================
Wersja trudna
-To co łatwa
-Znaleźć wszystkie duplikaty.
========================
Przydatne biblioteki:
Time
os.path
Czas na wykonanie to 2 tygodnie tj. do 17.07.2016 wtedy też opublikujemy wpis gdzie będziecie mogli wstawić linka do swojego programu. Nie publikujcie proszę wczesniej rozwiązań bo zepsujecie zabawę.
Linki:
Pliki testowe
Github
Spam lista

  • 45
@M4ks: to idź na SPOJ :). Zaproponowaliśmy procedurę, pytaliśmy o sugestie, zapytaliśmy o zadania - wcześniej nie miałeś problemu z treścią. Mamy nadzieję, że z czasem zainteresowani bardziej się zaangażują w działanie tagu #wyzwaniepython i następne edycje będą przebiegały sprawniej i w bardziej zrozumiały sposób. Zadanie, które wygrało zostało sformułowane przez autora w ten sposób:

"Łatwe: organizacja plików w podkatalogi na podstawie daty utworzenia.
Trudne: to co w łatwym + wyszukiwanie
to idź na SPOJ :)


@GitLog: och, przepraszam ze skrytykowalem jasniepana programiste..

wcześniej nie miałeś problemu z treścią


@GitLog: a wczesniej byla pelna i oficjalna tresc, czy pytales o POMYSLY?

Mamy nadzieję, że z czasem zainteresowani bardziej się zaangażują w działanie tagu #wyzwaniepython


@GitLog: tak? I kazesz im #!$%@? jak cos bedzie nie tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i oczywiscie nie wiadomo co to
Z danymi testowymi już wszystko powinno być w porządku.

@kater: spokojnie, nie ma żadnej "gunwobuży" :-). M4ks zwyczajnie chyba nie zauważył, że jesteśmy jedynie przypadkowymi osobami, które pociągnęły wątek wspólnej nauki na Wykopie i starają się mu nadać jakiś kształt.

Stwierdziliśmy, że pospieszymy się z rozpoczęciem, by sprawdzić jakie jest zainteresowanie oraz jak to wyjdzie. Zaczęło się od 20 osób, a dziś na zadanie głosowało prawie 200. To pierwsza próba i
@oskar_15 @GitLog
Myślę że 2 tygodnie to za dużo. Zrobiłem ten program w 15 min (wersja "hard"), przy czym większość czasu spędziłem szukając co mam robić z duplikatami :c No i nie znalazłem, więc duplikaty zostawiam tam gdzie były, nie kopiuję ich.

Prawda, ja coś tam umiem into python, a to jest seria żeby się uczyć, no ale 2 tygodnie, kuurde. Nawet początkujący zrobi to może w 30-60min. Jak dla mnie czas
@oskar_15: Nie doczytałem postu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skew: Też już zrobiłem, ale są tutaj też ludzie którzy w życiu nic nie napisali i to tutaj zaczynają. Przy Zadaniu 3 można by pomyśleć o skróceniu czasu (oczywiście biorąc pod uwagę poziom skomplikowania), bo część się wykruszy i zostaną osoby którym faktycznie zależy.
Jeżeli tak bardzo Ci się nudzi, to zrób wersję która sprawdza czy w podfolderach
@tptak: brak chętnych - jeśli ktoś chciałby pomóc w organizacji, czekamy na wiadomości (tak jak na sugestie odnośnie działania "wyzwania"). Nad opublikowaniem wyniku się zastanawialiśmy, zrobię to jutro.

@MrDarkenRahl: @skew: sami nie byliśmy pewni co do czasu. Napisaliśmy o dwóch tygodniach na początku i przy tym zostaliśmy. Zapytamy w tygodniu w ankiecie jak inni sobie poradzili i jeśli większość (może wszyscy :) ) zrobiła, możemy spróbować skrócić to do
@oskar_15 @GitLog

W pierwszej kolejności parę słów ode mnie, jako że mój pomysł przeszedł, też do @skew bo jak sam zauważyłeś to jest zadanie do wykonania w góra 4 dni dla osoby nigdy nie programującej: pomysł zadania dałem pod kątem jednego tygodnia realizacji, biorąc po uwagę możliwość, że uczestnicy mogli nie mieć wcześniej w ogóle styczności z programowaniem i tym, że wolny czas każdemu inaczej się rozkłada w tygodniu - po prostu
@GitLog: @notanumber: @oskar_15: Dobrze że tyle zastrzeżeń i uwag wychodzi za pierwszym razem. To wszystko jest do dogrania, aby wiedzieć jak temat ugryźć za drugim podejściem. Wiem jak trudno jest zaczynać coś takiego od zera, więc podziwiam, że postanowiliście się za to zabrać i jestem pewien, że nawet jeśli pierwsze podejście będzie trochę niedopracowane, kolejne będą coraz lepsze.