Wpis z mikrobloga

#civilization5
Szanowni gracze, zapewne tak jak spora część z Was interesuje się #geopolityka staram się, sprawdzać swoją wiedzę w tej cudownej grze, zmodowanej tak bardzo jak tylko się da aby przybliżyć naszą sytuację w Europie, oczywiście, jest to zaledwie gra i nijak się ma do realiów. Są jednak pewne powszechne prawa, działające zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w grze.

Mam pewien pomysł, który pewnie nie jedno z Was rozważało, długa, jednolita pod względem uczestników gra na mapie Europy, z założeniem, że każdy członek jest oddzielną frakcją, dążącą do dominacji regionu.
Największym problemem tego typu przedsięwzięcia byłyby godziny gry i dziadowski tryb online, który jak wszyscy wiedzą ma sporo wad, istnieje możliwość gry hot-seat chociaż to też samo w sobie ma sporo minusów, chociażby lokalizację.

Czy znalazłby się ktoś chętny?

Myślę, że jeśli byłoby nas wystarczająco dużo, należałoby obgadać szczegóły, nie chcę narzucać swoich reguł, na koniec podam swoje propozycje. Zapraszam do wspólnej dyskusji na ten temat!

Propozycje:
Civ5 all DLC
Mods: "Yet(not)another Earth map pack (v22)" "Saga of a Man"
Mapa: Large Europe
Game Pace: Marathon / Saga of a Man
Victory Type; Domination / Time
Resources: Sparse
No Ancient Ruins, Raging Barbs, Quick Move/Combat,

Co do podziału państw to jak już będziemy wiedzieć czy i ilu nas jest to się pomyśli.
  • 2