Wpis z mikrobloga

#wroclaw #mieszkanie #gorzkiezale

szukanie mieszkań we Wro to jest jakiś dramat, serio, ceny z roku na rok idą tak w górę że jajebe. obecnie jedynka w standardzie 'nie-prl-ale-tez-nie-dizajn' to #!$%@? minimum 800 - 850 złotych.
Gdy jakimś cudem znajdzie się taniej to
- tak bardzo daleko, że praktycznie Bielany/Mokronos Dolny/etc
- w mieszkaniu sześć innych pokoi na jedną łazienkę i kuchnię
- po przybyciu do mieszkania okazuje się że mimo zachęcających fociszek nie ma np połowy mebli, pralki, albo czegoś
- albo zdjęcia wykonane zaraz po remoncie w 2001, teraz grzyb, dziwne ślady na ścianach i #!$%@? gówno na suficie
- no i oczywiście chyba najbardziej #!$%@?ące: CASTING NA LOKATORA - przychodzisz, wykładasz pieniądze na stół, chcesz #!$%@? płacić co miesiąc niemałe kwoty i 'no, to zadzwonimy jutro' LOL, jak szukają przyjaciół niech sobie założą Tindera albo chodzą na koło gospodyń wiejskich a nie bawią się w Panią Z Haeru i szukają #!$%@?

To jest bardzo przykre, żeby za 12 m2 trzepać hajs w postaci kafla miesięcznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 42
@xbonio: chyba dla wynajmujących :F ogólnie cała otoczka szukania pokoju jest taka trochę czasochłonna, bo się siedzi, się klika, kompulsywnie wręcz się sprawdza na apkach na telefonie co pięć minut ogłoszenia bo a nuż czai się gdzieś wymarzony pokoik, ale już #!$%@?ć to, taka kolej rzeczy najwidoczniej, ale to, co ci niektórzy właściciele mieszkań wyrabiają to serio, brak rozumu, brak godności
@soma_: może część zacznie ogłaszać się dopiero w okolicach września, nie chce pocieszać, bo we wro jest faktycznie fatalnie pod tym względem, ale jak zaczynasz szukać w lipcu to jest potencjał!
@koorekk: tak, Poznań chociażby, 700 zł za normalne w miarę warunki i #!$%@? to tak bez większej spiny. Przyjaciel mówi, że w Katowicach też nie ma takiej tragedii.

O, albo takie coś: klikam se w link z ogłoszeniem o nazwie

POKÓJ TANIO NIEDALEKO PLACU BEMA TYLKO 700 ZŁ !!!

i se oglądam zdjęcia, okurcze, ładnie nawet, ofc ruski dywan i meblościanka ale mogę spokojnie z tym żyć, faktycznie blisko placu Bema,
@soma_:
No to się przyzwyczaj ;) A w przyszłości kup mieszkanie we wrocku i wynajmij pokój w dwupokojowym mieszkaniu za 700 zł z wszystko. Jestem ciekaw czy będziesz zadowolona z tego biznesu.

Edit.
Takie już to miasto jest.
Ma swoje uroki i swoje bolączki..
@soma_:
Wybrałaś najgorszy okres na szukanie mieszkania. Maturzyści dowiadują się czy dostali się na studia i czym prędzej szukają mieszkań do wynajęcia. Od kiedy mieszkam we Wro, zawsze tak było - dorzucasz ze 100-200PLN za to że szukasz w lipcu-wrześniu. To tak jakbyś się frustrowała że truskawki przed sezonem są o wiele droższe.
@Gostek: uwierz mi, gdyby nie #!$%@? właściciel który stwierdził że jednak nie będzie wynajmował mieszkania tylko sam w nim mieszkał i który wręczył wypowiedzenie z końcem czerwca to miałabym inne rozrywki. Stąd też #!$%@? większy, bo to niezależne ode mnie ;(
@soma_: Heh, też tak kiedyś miałem () Domyślam się że masz czas do końca miesiąca co daje Ci jeszcze pewną swobodę działania. Z mojej strony mogę Ci jedynie poradzić: pytaj znajomych czy nic im się nie obiło o uszy o wolnym pokoju. I wałkuj u nich ten temat żeby jak tylko usłyszą że ktoś się wyprowadza dawali Ci znać. W tym okresie to najlepsza