Wpis z mikrobloga

Siemano, zostałem perfidnie oszukany przy zakupie gitary na olx. Cena wydawała się okazyjna mega dlatego też pod wpływem emocji (wiem,debil ze mnie) zadzwoniłem i od razu dogadałem się z kolesiem na przelew z góry. Wydawał się rzeczowy, znał się na gitarach, nawet zaprosił do siebie na ogranie i to mnie zgubiło. Niestety odległość była zbyt duża więc zdecydowałem się zaufać kolesiowi i przelałem kasę z góry. Dzisiaj rano miał wysłać gitarę i niby powiedział, że tak zrobił. Kłopoty zaczęły się jak chciałem od niego potwierdzenie wysyłki z numerem. Zaczął coś kręcić, że mu się zapodziało i chyba chciał zyskać na czasie. Po kilku smsach kontakt się urwał i teraz zgłasza się tylko poczta głosowa. Przed chwila przejrzałem wszystkie jego ogłoszenia i oczywiście po zdjęciach doszedłem do starych ogłoszeń m.in. z olx i sprzeajemy.pl gdzie były wystawiane te same przedmioty tylko za dużo wyższą cenę i z całej Polski przez różne osoby. Mam numer telefonu, numer konta i dane kolesia. Co mam z tym dalej robić? Zgłosić na policję czy raczej pożegnać się z kasą? Kurde zawsze sprawdzałem takie akcje wcześniej, a teraz nie wiem co mi się stało i w ciemno poleciałem. Zamieszczam też jako przestrogę dla was, żeby żaden mirek nie dał się nabrać jak ja.

Koleś podał dane:
Adrian Pawłowski
ul. Klonowa 23
21-550 Terespol
nr konta: 80 1090 0075 5339 0810 7142 9170
tel: 570-885-967

link do ogłoszenia gitary:
http://olx.pl/oferta/epiphone-g400-sg-gitara-elektryczna-CID751-IDgyvk5.html

link do wszystkich ogłoszeń użytkownika:
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/316Ip/

Podrzućcie jakiś pomysł jak odzyskać kasę i odegrać się na tym oszuście.

Pozdro!

#csiwykop #oswiadczenie #gitara #olx #januszebiznesu
  • 13
@nooken: prawdopodobnie fałszywe dane i tylko numer konta się zgadza :/ miałem podobną sytuacje, dane podał na Zamość a wg namierzania mieszkał w Szczecinie, pieniądze przepadły
@nooken:

Dzisiaj rano miał wysłać gitarę...


Po kilku godzinach już wiesz, że Cie oszukał?
Jak koleś się dowie, że ujawniasz jego dane i nazywasz oszustem to jutro Ci osobiście przywiezie gitarę, a Ciebie oskubie w procesie cywilnym na dobrze wypasione studio nagrań.
Radzę Ci usunąc znalezisko.
@niebieski_bajtel: sprawdziłem zdjęcia i opisy są żywcem ściągnięte z nieaktualnych ogłoszeń z różnych stron Polski, z różnych serwisów. Kontakt się urwał, telefon nie odpowiada, nie podał numeru wysyłki, gdybym nie zadzwonił nawet by nie dał znać czy wysłał. Wszystkie jego ogłoszenia są fałszywe.
czy może wykorzystać moje dane z przelewu żeby dalej zakładać jakieś fałszywe konta? Czy da się to jakoś ewentualnie zablokować?
@nooken: Może. Jeżeli nazwyasz się np. Janek Kowlaski to uważaj, bo następne ogłoszenie może takie być. Wraz z Twoim adresem. Brzmi legitnie "dla nowego jelenia" i ktoś inny się nabierze :/ Próbowaleś posprawdzać fejsbuki, instagramy itp.?