Wpis z mikrobloga

#werzabrze #banggood 8 wysłałem wszystkie dokumenty w sprawie przesyłki zatrzymanej w cle i nawet nie odpisali. Telefonu oczywiście nikt nie odbiera. Kupiłem Xiaomi Mi 3 Pro początkiem czerwca za 152 euro i wsiąkło totalnie na cle. Po jakim czasie odpisują na mejla? Czy status przesyłki się zmienia jeśli wypuszczą z cła?
  • 10
@plushy: status w trackingu się zmienia (jeśli dobrze pamiętam, to przekazano do Twojego urzędu pocztowego, a potem przekazano do doręczenia), ale z tego co wiem na maila nie odpowiadają, po prostu naliczają opłatę, którą regulujesz u listonosza
@plushy:

a jakbys wysylal list tradycyjny, to takze bys oczekiwal odpowiedzi, ze wszystko jest ok itd?

Dlaczego wymagasz przy korespondencji elektronicznej pierdyliarda uprzejmosci, skoro w tradycyjnej formie jej nie wymagasz?
@sylwek2k: Wysyłając ważny list bierzesz z potwierdzeniem odbioru. Poza tym potwierdzenie nadania jest wystarczającym dowodem że spełniłeś swoją powinność i na jego podstawie możesz się odwoływać. Mejl to niestety czarna dziura i nic nie wskórasz jeśli ktoś ci powie że go nie dostał. Nie wymagam uprzejmości, automatyczna odpowiedź z OTRS wystarzczy.
Wysyłając ważny list bierzesz z potwierdzeniem odbioru. Poza tym potwierdzenie nadania jest wystarczającym dowodem że spełniłeś swoją powinność i na jego podstawie możesz się odwoływać. Mejl to niestety czarna dziura i nic nie wskórasz jeśli ktoś ci powie że go nie dostał. Nie wymagam uprzejmości, automatyczna odpowiedź z OTRS wystarzczy.


@plushy:

to trzeba bylo wyslac tradycyjny list polecony, skoro tak bardzo chciales potwierdzenia.

sam dokonales wyboru srodka komunikacji.

PS list tradycyjny
I takie problemy przy kupowaniu z Azji... Ale i tak na mirko większość odradza Allegro. Kiedy po odliczeniu Vatu na firmę ten telefon wychodzi jeszcze taniej niż z Chin i mamy po 2 dniach. + niektórzy sprzedawcy oferują własną gwarancję.