Wpis z mikrobloga

@pjotregg: Wojsko chciało przejąć władzę. W Turcji jest już "tradycja" puczów, po prostu wojsko jak trzeba, to bierze demokratyczną fasadę za mordę.

Problem z puczem był taki, że zaangażowanych było raczej niewielka część wojska + pucz był słabo zorganizowany (moim zdaniem był to falstart).

I teraz kwestia motywów. Cholera wie, tak naprawdę. Jedni mówią o chęci zlaicyzownia państwa (zwykle o to chodziło w puczach do tej pory, żeby kraj nie był
@rybak_fischermann: wolę się spytać o wszytko, niż potem #!$%@?ć głupoty.
@2PacShakur: Nie chodzi mi o artykuł. Chodzi mi o streszczenie takie jak kolega @MattJedi w świetny sposób zrobił.
Bo np. Teraz czytam o tym wybuchu w bazie wojskowej. I nasuwa mi się pytanie w takim razie, czy znowu się coś dzieje czy jak?
@pjotregg: Incirlik - Turcja, Syria - Safira

W Incirlik miała być strzelanina, ale to chyba fałszywe info, nic się nie dzieje.

W Safirze seria wybuchów w fabryce amunicji, zaraz obok jest lotnisko helikopterów, jednostka wojskowa... wszystko zniszczone. Jedna z największych fabryk amunicji. Źródła rządowe twierdzą że to "błąd techniczny". Są też informacje że śmigłowiec się rozbił i spowodował serię wybuchów.

Oczywiście fabryki itp. są kontrolowane przez armię rządową
@2PacShakur: @MattJedi: Czytam o tym, że turcja ma jeden z magazynów głowić jądrowych USA. Dam jeden z najgorszych prawdopodobnych przykładów: Turcja się nakręci, że pucz to wina usa. Powie, że te nuki to teraz ich. Weźmie sobie te nuki i wyceluje w USA, albo w coś innego. Jest to teoretycznie możliwe?
@pjotregg: Z tym wycelowaniem w USA to trochę przesada. Tam są bodaj głowice termojądrowe i wodorowe, ale do zrzucania z samolotów jeśli się nie mylę, a nie międzykontynentalne rakiety balistyczne. Wiec z wycelowaniem w USA to tak średnio. Wydaje mi się, że taki samolocik by pod tereny USA nie doleciał za żadne skarby. Prędzej do Rosji jak coś, bo blisko. W sensie że jest możliwość, a nie że by skorzystali.

Co