Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki mające dzieci co dostały wasze dzieciaczki na chrzest, albo co kupiliście zostając rodzicami chrzesnymi.

Niedługo zostanę chrzestną i chciałabym kupić jakąś pamiątkę (tak wiem wiem najlepiej pieniądze, ale chciałabym żeby jakiś drobiazg był oprócz tego). Będę mieć chrześniaka więc wszelkie bransoletki/kolczyki/wisiorki odpadają. Chciałabym też, żeby nie było to coś komplenie nieużytecznego typu srebrne łyżeczki/smoczki/itp. Które zostaną schowane do szuflady i wyjęte może raz w życiu przy przeprowadzce. Jakieś pomysły?

#dzieci #chrzescijanstwo #chrzest #kiciochpyta
  • 11
@WujaAndzej: @porannewyciepsa: Dziecko ma 3 miesiące na tableta czy rower jest trochę za małe, zanim dorośnie to będą dużo lepsze do kupienia, dostanie może przy innej okazji.

@michalkosecki: pomaga przy opłatach i świecę kupuje chrzestny, ja kupuje szatkę i ubranko, myślałam o książeczce, ale niestety nie stać mnie odkładać po 100 miesięcznie na każdego chrześniaka (mojego i męża), szczególnie z racji że w perspektywach jest jeszcze 3 i potem
@magduska88: nie napisałem tego, byś się tłumaczyła, tylko by odpowiedzieć na Twoje pytanie. :)

pomagam przy opłatach

kupuję szatkę i ubranko


dla mnie temat jest zamknięty już tutaj - spełniłaś swoją rolę. :)

jeśli faktycznie chcesz jakiś drobiazg to naprawdę polecam książeczkę o patronie (nie są drogie - 5-20 zł) lub ewentualnie jakieś dewocjonalia np. na ścianę - anioł stróż, Maryja z Dzieciątkiem Jezus, święta rodzina - do wyboru do koloru.
@magduska88: pieniądze wcale nie są najlepszym prezentem!!!
Pomyśl o spersonalizowanej książce. Zamówiłam taką dla mojej chrześnicy na www.bajkopisarze.pl - rewelacja! Mama i babcia małej popłakały się ze wzruszenia w trakcie czytania :) Synek przyjaciółki ma 3 latka - też dostał taką książkę od swojej chrzestnej, bardzo lubi oglądać ją i słuchać jak się mu czyta.