Wpis z mikrobloga

Ja to już naprawdę nie łapię co jest z tą nawigacją GPS w moim telefonie.
Kiedy stoję w miejscu, w lokalizacjach typu Plac Bankowy, a czasem i pod Pałacem Kultury i Nauki (Muzeum Techniki), lokalizacja wywala mnie porządnie. W przypadku Placu, wywala mnie ok. 9,5 - 10 km, gdzieś na Białołękę. W drugim przypadku wywala mnie ok. 2,5 km, w okolicę Szkoły Głównej Handlowej.
Pomijam już wahania nawigacji, że punkt zamiast stać w miejscu to lata to tu, to tam, czasem z SGH się wróci pod PKiN i biega po okolicach Centralnego i Śródmieścia.

Za to, gdy kursuję gdzieś, czy to busem, czy tramwajem - nawigacja chodzi niemalże idealnie i jedynie przesunięcie bywa typu "druga strona ulicy". Nawet, gdy spaceruję po Placu Bankowym, czy PKiN, lokalizacja jest w miarę poprawna. Problem jest głównie, gdy stoję w miejscu.

Na szczęście jadę w końcu dzisiaj do serwisu Samsunga (Galaxy S3), by zobaczyć o co kaman, ale zastanawiam się, czy te błędy wynikają z dużego natężenia graczy #pokemongo w okolicy, czy może są jakieś zakłócacze w miejscach, czy co? Niby mam te błędy z nawigacją, a jednak jakoś po #warszawa kursuje, jakoś ten 17 lvl w końcu wchodzi i nawet Laprasa wczoraj złapałem z CP 1100+, ale w wybranych punktach mam takie wahania, że już rezygnuję nawet z korzystania z 3-4 lurów, które bywają pod PKiN, czy w Łazienkach Królewskich.
Pomijam już gymy. W zasadzie olałem zdobywanie gymu, bo mogę stać koło takiego wypełnionego 3 Pokemonami, pokonać 1-2 i zostać nagle wyrzuconym gdzieś z 300-2000 m dalej i mieć walkę przerwaną.
  • 12
@Linds: mi z ciekawych odpałów dzieje się taka akcja, że aplikacja świruje gdy jest blisko telefonu mojego różowego. Ma gorszy fon, ale u niej cacy a u mnie padaka, tak jakby na małym terenie jej telefon był primary a mój jako slave..
@Linds: identyczne problemy sa w 5 letnim ipadzie 3. Prawdopodobnie wina braku gps i korzystania z a-gps czyli lokalizacji na podstawie punktow dostepowych wifi. W centrum dziala, w parku, na wiekszym placu i na zadupiu nie. I lata po cslej warszawie
@Linds Ehh mam dokładnie to samo, nie mogę korzystać z lurów bo rzuca moja postacią po całej okolicy tylko nie tam, gdzie rzeczywiście jestem, o gymach nie wspominając ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pomyślałem teraz, że może pewną opcją byłoby znalezienie jakiś fajnych stopów z częstym lurem, które są w zasięgu darmowego wifi, bo tylko kiedy jestem podpięty do wifi, lokalizacja działa idealnie...
@DavidPL: Zdecydowanie gorzej. Siedzę na Placu Bankowym - Google Maps pokazuje Rondo Jazdy Polskiej (Metro Politechnika) i to tylko jako pozycję wygasłą, zaś Pokemon Go w ogóle mnie nie lokalizuje. Chyba mam nadajnik GPS rozwalony.
@Linds: Jakby poradzili coś w serwisie albo gdybyś znalazł rozwiązanie to zawołaj, proszę, bo mam na S2 taki sam problem jakoś od wczoraj (wcześniej było ok) i też się zastanawiałam czy zepsułam telefon czy to kwestia czegoś innego.