Wpis z mikrobloga

Książka "Zdradzony przez ojca" Wojciecha Eichelbergera to bardzo krótka, aczkolwiek bardzo treściwa pozycja, która naprawdę daje do myślenia. Razem z książką Dzikie serce wrzucam ją do swojego kanonu "Każdy mężczyzna musi to przeczytać". Dziś dzielę się tym tytułem z ludźmi spod tagu #wychodzimyzprzegrywu , albowiem wierzę w to, że "Zdradzony przez ojca" pomoże nam poukładać sobie pewne sprawy pod głową.

Na początku należy zaznaczyć, że nie jest to książka o charakterze poradnikowym lub popularnonaukowym. Jej treść to zebrane w logiczną całość przemyślenia psychoterapeuty, który ujął je w atrakcyjną i zjadliwą formę. Nie spodziewajcie się po książce porad w stylu "a teraz zrób to i to, a twoje życie zmieni się jak za dotknięciem magicznej różdżki". Spodziewajcie się raczej tego, że po jej zakończeniu (i w jej trakcie) będziecie myśleć... o sobie, o męskości, o waszych relacjach z ojcem i o tym jakie błędy byście potencjalnie popełnili, gdybyście mieli dziecko (a szczególnie syna).

Ja dzięki niej zrozumiałem, że gdybym miał dziecko, mógłbym mu nieświadomie zrobić krzywdę (kierując się jego dobrem, czyniłbym źle). Zrozumiałem również główne przesłanie książki, które (moim zdaniem) brzmi, że ojca nie należy szukać w innych ludziach, ale w sobie. Nasz "ojciec" jest w nas i to jest ta ukryta w naszych wnętrzach męskość. Znam i rozumiem krzywdę, która została mi wyrządzona, a dzięki temu jestem w stanie walczyć o siebie z jeszcze większą świadomością.

"Zdradzony przez ojca" oraz "Dzikie serce" pozwoli nam zrozumieć DLACZEGO jesteśmy kim jesteśmy, czym jest tożsamość mężczyzny i jak jak ją w sobie budować. I nie mówię tu o tożsamości nieszczerej, pustej, napompowanej filmami o "samcach alfa", która oparta jest na nienawiści, nieuzasadnionej agresji, a której autorytety to różnego rodzaju "coache uwodzenia". Mówię o tożsamości szczerej, prawdziwej, opartej na akceptacji i miłości, pozytywnej agresji i z autorytetami, które dzięki temu wyrosły na wartościowych mężczyzn.

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI
Do tej pory napisałem takie wpisy jak:
1. Ebook o relacjach damsko-męskich
2. Moje wprowadzenie do wychodzenia z przegrywu
3. Motywacja pozytywna i negatywna
4. Motywacja OD i DO
5. Motywacja zewnętrzna i wewnętrzna
6. Polecam książkę - "Dzikie serce"
7. Skup się na sobie
8. Dlaczego wasze życie może wydawać wam się do bani
9. Patologia rozwoju osobistego
10. Podstawy szczęścia

WOŁAM
@Twinkle @orange92 @DonZ @MlodyWilczek @g4rin @CortesHernan @okmanek @derick @Laaanaaaaa @Dawidinho8 @tux3284 @outkay @aroaro1993 @Zetwoo @carolinnee @yodaa1 @wojciechwojciech @Lizbona @polaczek_malkontent @moon_bluebird @dave_qwerty @szczurek_87 @patrykgit @hyperparadise @TrueGoodness @marcuswonder @nick230 @Godziu73 albowiem chcieliście być wołani do moich wpisów ;).

Jeśli chcecie dołączyć do spamlisty, piszcie w komentarzach ;)!

PS


#wychodzimyzprzegrywu #rozwojosobisty #motywacja #meskosc #niebieskiepaski
thus - Książka "Zdradzony przez ojca" Wojciecha Eichelbergera to bardzo krótka, aczko...

źródło: comment_ZJ3r8pDg4uNmSwiqI5U2RroxMKWxXnyg.jpg

Pobierz
  • 5