Wpis z mikrobloga

@Mald: Fest fajny, bo nie jest kwaśny i nie smakuje jak ocet z odrobiną przecieru. Gorzej, że to straszna chemia, dlatego wolę robić sam. Na poczekaniu można nawet robić. Kilka pomidorów, cebula i czosnek lądują w garnku. Podgrzewasz do miękkości, miksujesz, przyprawiasz i ładujesz do pojemnika na keczup.
@kaarp: Ja uwielbiam pomidory, a nienawidzę octu. Tortex nie ma silnego posmaku octu jak większość keczupów. Nawet najlepsze składnikowo keczupy mają ten nieprzyjemny dla mnie posmak. Z tego powodu jak nie mam akurat domowego keczupu używam tortexa. Keczup zrobiony domowymi drogami nie ma żadnego odpowiednika w smaku gdziekolwiek. Różnica taka jak przy zupce chińskiej, a domowym rosole.
@push3k-pro: Spróbuj keczupu międzychód, mały słoiczek na próbę po promocji możesz kupić za 2 zł. Osobiście nie przepadam za octem i w międzychodzie go nie czuję, ale nie daję sobie ręki uciąć bo każdy inaczej interpretuje takie rzeczy. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że sam osobiście nie dzierżę keczupu pudliszki czy innych kwaśniaczy, a keczupu z MadgoLanda to nawet za darmo nie biorę bo to, to jest w sumie ocet z
@push3k-pro: Nie no co ty, w sumie właśnie ostatnio jakaś laska mnie zaczepiła i powiedziała, że jak zareklamuje jakiś tam keczup to mi zrobi loda, ale powiedziałem jej, żeby spadała, bo żaden nawej najlepszy lodzik nie może się równać smakowi keczupu międzychód, firmy która chwali się faktem, iż ich produkty nie zawierają niezdrowych konserwantów, a zarazem zachowują doskonały smak. Międzychód, to lubię!