Wpis z mikrobloga

Czy znajdzie się jakiś ochotnik, który podjąłby się zrobienia logo dla nowej, malutkiej firmy?
Interes dopiero powstaje i potrzeba coś wrzucić na stronę, wizytówki, a ceny od mniej czy bardziej profesjonalnych firm zaczynają się od 500 zł. w górę. Na ten moment kwota zdecydowanie wykracza poza budżet.
Strona ma służyć wyłącznie do odnalezienia danych kontaktowych, przeczytania zakładki "o firmie" itp.

Oczywiście nic za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#grafika
  • 11
@adolfputin1939: To będzie ostateczność, aczkolwiek jest to jakaś koncepcja.
@sorhu: Oczywiście, że nie. Staram się nie powielać schematów Januszy biznesu. Tak jak wspomniałem wyżej, nie będzie to forma przysługi. Cenie swój jak i innych czas, a jak wiadomo, czas to pieniądz. Po prostu wydaje mi się, że dla kogoś kto siedzi w temacie jest to chwila roboty, a przy okazji dorobi sobie parę groszy.
Po prostu wydaje mi się, że dla kogoś kto siedzi w temacie jest to chwila roboty, a przy okazji dorobi sobie parę groszy.


@Pribadi: ech... pójdź do dentysty i powiedz, że boli Cię ząb, dla niego to przecież chwila roboty, a przy okazji dentysta dorobi sobie parę groszy. Możesz też spróbować iść do mechanika, by wymienił Ci olej w silniku - on się na tym zna, więc zajmie mu to chwilę,
@Majku_: Ja doskonale rozumiem, że nie wszystko da się zrobić w przysłowiowe "5 minut". Widziałem projekt, który miał 60 stron dokumentacji (jak się przed chwilą dowiedziałem - księgi znaku), logo było "zwymiarowane", podane były zastrzeżone kolory, przedział cenowy poznałem. O tym wszystkim zapewne wiesz.
Mimo to, uważam, że da się znaleźć równowagę pomiędzy ceną a jakością. Paint jest niewystarczający, 60 stronnicowy projekt jest przerostem formy nad treścią.
Nikogo nie zmuszam. Jak
@Pribadi: No z tego, co napisałeś, wywnioskowałem, że to ma być coś, aby było, więc dałem Ci propozycję, jak w 5 minut można załatwić temat :)
Natomiast jeśli zdajesz sobie sprawę, że to kilka-kilkanaście godzin pracy (popartej długim rozwojem umiejętności), to doceń to i zapłać porządnie człowiekowi, z którym podejmiesz współpracę. No a jeśli nie masz obecnie na to funduszy, to pozostaje tylko zadowolić się efektem 5-minutowej pracy. Bo to, co
@Pribadi:

60 stronnicowy projekt jest przerostem formy nad treścią


To jest treść określająca cechy twojej formy, która przekłada się na reprezentatywność Ciebie i twojej firmy.

Biznes wymaga choć odrobiny profesjonalizmu


To bądź Pan profesjonalny i zainwestuj we własny biznes własne pieniądze, jeżeli nie jesteś w stanie wydać choćby 500zł na logo jak to ktoś Ci przedstawiał taką ofertę to nie bierz się za to, bo i tak na tym nie zarobisz.
@Majku_: Jedyne co próbuję uskutecznić, to znaleźć złoty środek. Nie mam zamiaru szukać kogoś, kto zrobi mi to za darmo. Lepiej poznałem rynek, dokładne ceny. Teraz wiem na czym stoję i jaka kwota to zupełne minimum.
Jeśli mam być szczery, to nie ja jestem decydentem. Po prostu chce pomóc pewnej osobie.
Zresztą - w tej hipotetycznej sytuacji na pewno nie szukałbym grafika na wykopie i podpisywałbym się swoim nickiem.

Oczywiście każdy