Wpis z mikrobloga

Pewnie wielu z Was oceniało obecną geopolitykę przez pryzmat filmów Grzegorza Brauna, jednak mam wrażenie, że nikt nie analizował źródeł i nie sprawdzał faktów, które ten człowiek podaje, postanowiłem więc trochę pogrzebać w sieci i coś znalazłem na początek o jachcie "Czarodziejka" i Duff Cooperze:

O wizycie Duff Coopera w Polsce zaraz przed wojną - http://rcin.org.pl/Content/53170/WA303_71968_A507-DN-R-21-1_Nurek.pdf

Angielska(właściwie szkocka - Glasgow Herald) gazeta - https://news.google.com/newspapers?nid=2507&dat=19390920&id=7pFDAAAAIBAJ&sjid=F4sMAAAAIBAJ&pg=2529,2057055&hl=pl

Sprawdzałem również biografię Duff Coopera z sierpnia 1938 roku, jednak zawierała ona tylko wpisy o Czechach.

Jeśli chcecie zweryfikować jeszcze jakieś fakty to piszcie,
#historia
#ciekawostki #grzegorzbraun i troche #csiwykop
#braun
E.....e - Pewnie wielu z Was oceniało obecną geopolitykę przez pryzmat filmów Grzegor...

źródło: comment_MSicxlA0QqAG9SUbCTfHB1ypI2MSV1sV.jpg

Pobierz
  • 25
@EpicSilence: Grzesiek #braun być może przesadza w swym czarnowidztwie, jednak ja jego "proroctwa" traktuję jako hipotezy rozwijające intelektualnie, poszerzające w pewien sposób zasięg wzroku - horyzonty myślowe. Faktem jest, iż jego prognozy rzadko się sprawdzają, czasem nagina fakty, natomiast mimo tego, intelektualnie Grzesiek daje rade. Jednak należy brać na niego poprawkę, tzn. wypadałoby mieć elementarną chociaż wiedzę na tematy na które Gregor wygłasza prelekcje.
Edit: nie sprawdziły się chociażby proroctwa związane
@HaHard: Może i tak, ale i tak cenię go za plastyczność obserwacji. Wykłady Brauna to kolejne interpretacje pewnych wydarzeń - im więcej tych interpretacji tym bliżej prawdy możemy się znaleźć. Braun wynajduje fajne, z pozoru mało ważne niuanse i pokazuje w jaki sposób można je poukładać w całe tezy, teorie, scenariusze. Z punktu widzenia logiki jego czarnowidztwa są możliwe do spełnienia - ktoś interesujący się geopolityką musi brać pod uwagę również
@fredperry: rzeczywiście czasem możemy znaleźć się bliżej prawdy, jednak różnie dobrze możemy się od niej oddalać. Bo prawda niekiedy jest naprawdę prosta. Nie za wszystkim stoją wielcy tego świata, grupy interesów i teorie spiskowe. Niekiedy dzieje zmieniają się od tak, w wyniku trzepotu motylich skrzydeł :) .
@HaHard:


Polemizowałbym, tym bardziej, że Braunowi nie chodzi o przewidywanie przyszłości, nie bardzo rozumiesz co on robi. On wskazuje kurs ogólny, a następnie możliwe szanse i zagrożenia - na które trzeba się przygotować. To trochę tak, jakbyś był agentem obcych służb, które postawiły sobie coś na celu - i Braun wskazuje możliwe rozwiązania, z których inni mogą skorzystać dla realizacji takiego, czy innego celu. Bo jest okazja. Np. rezuni ukraińscy, którzy
@MattJedi:

nie bardzo rozumiesz co on robi.


Całe szczęście że świat ma Ciebie.

GB nie wskazuje kursu ogólnego, wręcz odnosi się do rożnych zdarzeń, prawdopodobnych w jego mniemaniu. Ja żadnego kursu ogólnego nie widzę, widzę zmieniające się, często sprzeczne tezy. Często jego diagnozy nie noszą znamion analizy geopolitycznej, nawet analizy historycznej gdyż przedstawia fakty w sposób często kontrowersyjny, stojąc na skaju dopuszczalnych interpretacji nie dopuszczając zdań odmiennych. Poza tym jego analizy
@HaHard:

Całe szczęście że świat ma Ciebie.

No i po co ten jad? Od dawna mam Ciebie w obserwowanych, bo uznałem Cię swego czasu za ciekawego Mirka wrzucający ciekawe treści na wypok, ale wystarczy że raz Ci coś (lekko!) wytknę, ba, chyba po raz pierwszy w ogóle odezwę do Ciebie, to od razu jad. Wiesz co...? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

GB nie wskazuje kursu ogólnego, wręcz odnosi
@MattJedi: jaki znowu jad, staram się nie odpowiadać nikomu w nerwach. Nawet jeśli coś mnie rozdrażni, po prostu odpowiadam dopiero gdy ochłonę. Jednak zapomniałem o emotikonach i może dlatego inaczej odczytałeś intencje. Przecież to była zwykła złośliwość ;)

A słyszał Waćmirek o roszczeniach finansowych państwa Izrael i Światowego Kongresu Żydów wobec Polski? Zna to zagadnienie?


Znam ich postulaty, znam różne interpretacje dziejów żydostwa na terenie RP, znam relatywnie dobrze historię II
@HaHard:

Znam ich postulaty, znam różne interpretacje dziejów żydostwa na terenie RP, znam relatywnie dobrze historię II Wojny Światowej. Wiem też o różnych perypetiach np. dzieje historyka Lukasa http://www.bibula.com/?p=62190 itd. Nie napisałem, że nie przyjmuję do wiadomości tez/ hipotez głoszonych przez Brauna, miałem raczej na myśli to, że nie można traktować jego słów jako wiedzy objawionej. Interesujące zagadnienia najlepiej weryfikować, np. konfrontować z opiniami ludzi o przeciwnych opiniach (tymi dysponującymi argumentami,
@MattJedi:

Braun jedynie za nim powtarza, ale bardzo dobrze, bo temat jest mało znany, źle rozumiany i powszechnie ignorowany. A jednocześnie śmiertelnie groźny dla Polski.


No właśnie, Braun często powtarza 'za kimś'. Ja mam taka naturę, że sam szukam odpowiedzi i nie odpowiadają mi informacje przetrawione przez kogoś, do tego podane w łatwo przyswajalnej formie. GB prezentuje informacje dawno już zaprezentowane. Jednak robi to opakowując, prezentując wiedzę w przyjemny sposób, okraszony