Wpis z mikrobloga

Zepsułem sobie VPS (,)

Na pokładzie jest Debian, pracuje zdaje się pod kontrolą OpenVZ.
Bezmyślnie zrobiłem sobie apt upgrade i wsio się rypnęło.
Zawzięcie chce mi aktualizować libc6( wyrzuca komunikat, że stare jądro a wymaga nowszego - faktycznie jest coś koło 2.6 ), jednak konfiguracja libc6 dochodzi jedynie do tego momentu:

Checking for services that may need to be restarted...

Checking init scripts...


Nic więcej nie udało mi się znaleźć. Jest jakiś log, albo w miarę rozsądny sposób aby się dowiedzieć co go boli, żebym mógł temu zaradzić?

@webh: Ty coś tam ogarniałeś chyba ziomeczku, to może pomożesz.

#linux #administracja #serwery #debian #apt #aptget #dpkg
  • 22
@fervi: Tak właśnie średnio. Okurtnie się krzaczy.
Po dłuższych perturbacjach udało mi się apt odpalić w init 1, jedyna różnica była taka, że wywaliło mnie od razu do znaku zachęty po konfiguracji libc6. A wcześniej dało komunikat, że potrzebne jest nowsze jądro - teraz to już wiem -_-

Pomysł jak to cofnąć? Niczego rozsnądnego w necie nie znalazłem...
@anonim1133: Jak masz Webh i nie boisz się to mogę ci to skonfigurować (rozumiem, że masz Debiana Stretch?)

PS. Jak poprawnie się zrobił to wchodzisz na init 2 i dokańczasz aktualizację i będzie chodzić już
Ten komunikat, że kernel 3.2 to błąd w Debianie, bo jest faktycznie 3.2, ale dla innych niż x86 (np. ARM), Z powodu OpenVZ dalej Debian używa 2.6.32
(rozumiem, że masz Debiana Stretch?)


@fervi: Przy całym swoim geniuszu zdołałem zmienić repozytoria na unstable/experimental :-)
Właśnie nie wyglądało jakby było poprawnie. Tylko jakby aplikacja się ubiła.

Czyżbym namieszał tak, że teraz będę musiał postawić nową maszynę i przenieść tam swoje rzeczy? :|

Link do vnc w prawdzie działa bez logowania, ale hasła do tego chyba nie da się zmienić.
Niby nic tam nie mam, ale sam rozumiesz...
@fervi:

iHR libc6:amd64 2.22-9 amd64 GNU C Library: Shared libraries

install/half-installed/reinst-required


DPKG mówi, że w połowie, że trzeba przeinstalować. Z tym, że instalacja oczywiście nie przechodzi :|
@fervi: Robiłem tak wcześniej, tylko "init 1" wklepywałem już w VNC.
Teraz... E... Przeszło. Ciekawe czy przejdzie już do końca.

Dzięki wielkie!
Wiesz może dlaczego wcześniej nie chciało działać? Wina tego, że wcześniej nie wklepywałem tego init 1 po ssh czy co? :|
@fervi: Ja podobnie.
Mistrzem nie jestem, ale jakieś tam podstawy i staż z Linuksem mam. Robiłem to licząc tylko dziś, dziesiątki razy.
Różnica teraz była taka, że init 1 zainicjowałem przez ssh, poczekałem aż padnie połączenie i odpaliłem vnc.
Reszta kropka w kropkę to samo :-)