Wpis z mikrobloga

#laptopy #kartygraficzne #kartagraficzna #pcmasterrace #chinskiecuda
Patrzcie co znalazłem w internetach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdybym miał lepszy procek w laptopie, to bym może kupił.
Jest dostępne w 4 wersjach: Mini PCI-E, Expresscard, NGFF oraz MAC. Wygląda Ciekawie. Koszt tego to okolice 200 zł do tego trzeba kupić zasilacz oraz karte (chyba, że mamy jakąś po upgrade) Link do sklepu
PrzemekWolw - #laptopy #kartygraficzne #kartagraficzna #pcmasterrace #chinskiecuda
P...
  • 20
@PrzemekWolw: Jak lubisz się bawić to jasne, ale za kilka miesięcy takie rzeczy będą dostępne już całkowicie powszechnie, ja w ten sposób widzę ogólnie przyszłość laptopów gamingowych. Procesory okazały się bardzo dobrze znosić warunki mobilne, zostaje problem z GPU, ale dzięki DX12 oraz interfejsowi USB type C będzie można (a nawet można już teraz, ale nie jest to jeszcze powszechne w żaden sposób) podłączać do laptopa karty graficzne tak jak pendrajwy,
Problem też jest taki, że w/w rozwiązanie wymaga podpięcia się pod zewnętrzny monitor. Przydałoby się do tego w lapku wejście wideo


@Skorupczak: No tak jak napisałem: interfejs USB type C załatwia wszystko.
@PrzemekWolw: Kiedyś używałem podobnego rozwiązania w lenovo advanced dock. Tam jest slot pciex16. Problem w tym, że jest to przejściówka z pciex1, więc większość np nvidii nie śmiga na tym. A prędkość rozwiązania jest w pół drogi między agp a pciex1
Może za 3-5 lat. Nie za kilka miesięcy... Będzie tak samo jak z Thunderboltem. Promil Applowców to robi i tyle.


@Januszek_z_Koluszek123: Za kilka miesięcy góra i oczywiście, że będzie z tego korzystać niewielki procent ludzi. Tak samo jak dzisiaj niewielki procent ludzi kupuje laptopy do grania, to przecież normalne że promil chce i potrzebuje grać na laptopie i przede wszystkim że promil ma kasę na takiego laptopa.

Kto jednak kasę ma
@-PPP-: Niby tak, ale laptop za 4,5-10tys zł i adapter za jakieś 200 dolarów (a o karcie nawet nie wspominam..) Zgadzam się, że każdy laptop będzie miał USB C. Nie każdy jednak będzie miał złącze Thunderbolt 3 a o to tutaj chodzi. EGPU przez PCIe kosztuje grosze i to jest jego zaleta. Jeszcze przez 2 lata minimum(!) EGPU przez USB C to bedzie taka zabaweczka jak ten zestaw od Razera. W