Wpis z mikrobloga

Telefon Xiaomi Mi5 - 32 GB czarny.
LINK
Zamówione: 25.07.2016
Dostarczone: 09.08.2016 (Pełny tracking sf-express)
Cena: 330 $ (+20$ przesyłka sf-express (CHINY > FRANCJA > NIEMCY > POLSKA)

Telefon bardzo fajny, mam porównanie do ostatniego note 4 i jestem bardziej z Mi5 zadowolony. Szybko działa, nie zawiesza się jak touchwiz, czytnik linii papilarnych super, działa bardzo delikatnie, na samo dotknięcie.
Podoba mi się mnogość opcji w MiUi i sam system, ogólnie telefon na plus (różowa ma Mi4C).

Co do systemu. Telefon przyszedł z chińskim softem "global", który był jakiś dziwny, do wywalenia od razu. Problemem okazało się to, że aby odblokować telefon (bootloader), na co dostałem zgodę trzeba mieć soft Dev China. Nie dało się go wgrać kablem diagnostycznym (deep flash) niestety. Po 2 godzinach męczenia znalazłem Mi Suite (chińska wersja jest też do Androida 6.0, europejska nie wspiera) i przez nią wgrać soft, który następnie bez problemu odblokowałem i oczywiście wrzuciłem MiUi Polska V7.5.7.0 + SuperSU.

Do telefonu zamówiłem etui NILLKIN Frosted:
7.19 $, czas dostarczenia taki sam jak telefonu.

Oraz szkło hartowane:
3.76 $ za dwie sztuki (zniżka jest, brałem do Mi5 i Mi4C, do obu pasuje idealnie)

#xiaomi #telefony #miui #aliexpress #itemyzchin #mi5 #mi4c #goldway
fstab - Telefon Xiaomi Mi5 - 32 GB czarny.
LINK
Zamówione: 25.07.2016
Dostarczone:...

źródło: comment_Dhy8MfSLvaikgqEClb2UtAv82UPosox6.jpg

Pobierz
  • 47
@bartan1002:
Spodziewałem się takich komentarzy...
Każdy telefon, nie ważne czy xiaomi, czy Samsung może się spalić, polecam zapoznanie się z tematem.
Telefon z tamtego wpisu nie był nowy a odnawiany, a po tym nie wiadomo jaka bateria była włożona. Takie rzeczy zdarzają się każdej marce. To pomalować drzwi w aucie i czepiać się producenta samochodu, że lakier odpadł.
@fstab: Ja sam używam mi4c, a dzisiaj doszedł oneplus 3 dla różowego (mi5 pro jest droższy no i bałem się że sobie nie poradzi z softem) i muszę powiedzieć że jak już się ogarnie soft, to to mui wymiata i nie ma porównania do nakładki oneplus (jedna piąta ekranu u góry jest niewykorzystana bo wywaliłem widzet Google now) ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fstab: Dobre jest to szkiełko do mi4c? Czy lepiej dopłacić i kupić Nillkin, tylko nie uśmiecha mi sie za bardzo płacić 30zł za szkło, które mogę sobie źle przykleić i pójdzie do kosza. Gdzie jest ta zniżka na 2szt?