Wpis z mikrobloga

Kuzyn poprosił mnie, żebym sprzedał jego samochód. Toyota Avensis 2001 rok. U niego był od 2004, zawsze garażowany, naprawiany na czas, żadnego wypadku etc. Ot, normalny, zadbany samochód. Ten 2 litrowy diesel miał przejechane 295kkm. Normalny wynik dla 15 letniego samochodu.
ILE JA SIĘ NASŁUCHAŁEM PYTAŃ DLACZEGO TAKI PRZEBIEG, to głowa mała.
Ludzie wydając 6,5 tysiąca chcieli mieć nowiutki samochód, z max przebiegiem 150 tys... A działa w nim absolutnie wszystko.
W efekcie sprzedałem go wczoraj. Przyjechało jakichś dwóch "Belgów" (kupiec nazywał się Mohamed Muhmad Habib :-D) i kupili bez targowania się.
Trochę się obawiam, że niedługo dowiemy się, ile plastiku można załadować do bagażnika Toyoty :-D
#januszebiznesu #motoryzacja
  • 52
@Trollunio: Mi się wydaje, że po prostu lubimy być ruchani w dupę. Chciałem sprzedać Renault Megane III z 2010 roku przebieg ponad 230kkm. Pierwszy właściciel, wykupiony max pakiet gwarancji, serwisowany w ASO. Januszów nie interesowało, że mam na wszystko dokumenty, przebieg itp. Tylko marudzili, że tyle przejechane XDD Ostatecznie zrezygnowałem ze sprzedania go i cieszę się białą gwiazdą do dziś ;D
~~
Edit: poprawiłem błąd ( ͡° ͜ʖ ͡
@Trollunio: 2 lata temu wuj sprzedawał passata z 2007, pierwszy właściciel.
Przebieg miał ok 400kkm, napisaliśmy otwarcie co do wymiany na starcie. Był bity z każdej strony [kolizje nie z jego winy, miesiac przed sprzedaza w dupe stuknął go samochód i tym samym obił przód i tył xD], ale wszystkie naprawy w ASO.

Boże, jaki ból dupy mieli janusze, że jak z takim przebiegiem itd xD Ludzie to #!$%@? idioci, zamiast
@Atencyjny_Gerbil No to jest chore :-D I to się samo napędza, bo ktoś może i chciałby sprzedać samochód z oryginalnym przebiegiem, ale jak masz zrobione 300-400 tys, to ciężko konkurować z 160 tys... I tak w koło Macieju :-D
@Trollunio: np. mam polo z 2003 z realnymi 170kkm, ale blacharka do roboty.
[jestem trzecim włascicielem, drugim przez dekade była ciotka, a 4 lata jezdził tym jaki Francuz xD] od 2003-2015 wszystkie naprawy w ASO, wystawiłem ostatnio by sprawdzic ten samochód za 13k zł. Przebieg i naprawy udokumentowane - janusze pisali emaile jak #!$%@? xD Dla ludzi samochód z przebiegiem poniżej 200kkm to chyba szczyt marzeń
@fotograf_warszawiak No właśnie trochę żal sprzedawać komuś samochód, którym się tyle jeździło... Ale stał i się marnował całkiem, to lepsze 6 w kieszeni, niż 9 na otomoto :-D
@Atencyjny_Gerbil Bardzo możliwe :-D Bo dzięki temu będą mogli przekręcić do 110kkm, a to już w ogóle nówka! Jeszcze folie na fotele założą :-D