Wpis z mikrobloga

  • 245
Kuzyn poprosił mnie, żebym sprzedał jego samochód. Toyota Avensis 2001 rok. U niego był od 2004, zawsze garażowany, naprawiany na czas, żadnego wypadku etc. Ot, normalny, zadbany samochód. Ten 2 litrowy diesel miał przejechane 295kkm. Normalny wynik dla 15 letniego samochodu.
ILE JA SIĘ NASŁUCHAŁEM PYTAŃ DLACZEGO TAKI PRZEBIEG, to głowa mała.
Ludzie wydając 6,5 tysiąca chcieli mieć nowiutki samochód, z max przebiegiem 150 tys... A działa w nim absolutnie wszystko.
W efekcie sprzedałem go wczoraj. Przyjechało jakichś dwóch "Belgów" (kupiec nazywał się Mohamed Muhmad Habib :-D) i kupili bez targowania się.
Trochę się obawiam, że niedługo dowiemy się, ile plastiku można załadować do bagażnika Toyoty :-D
#januszebiznesu #motoryzacja
  • 52
  • Odpowiedz
@Shatter: Tylko problem jest w tym, że ja ten samochód mam od nowości. Wszystkie przeglądy robione w ASO, oleje wymianie na te, które zaleca producent, garażowany. Jednym zdaniem, bardziej się nim przejmowałem niż sobą. Jednak przyszedł czas głupoty i zapragnąłem czegoś szybszego i postanowiłem go sprzedać.
W ogłoszeniu umieściłem wszystkie informacje, co jest do wymiany, co zostało wymienione. Napisałem nawet, że mam wszystkie papiery nawet te z 2010 roku, oraz że
  • Odpowiedz
@bircov: BMW X3 20d, 2010 rok, 88 tys kilometrów przebiegu w momencie kupna rok temu. Przebieg potwierdzony. Są takie przypadki, chociaż trzeba je oczywiście dokładnie weryfikować.
  • Odpowiedz
@bircov:

Może jestem inny, ale dla mnie przebieg w samochodzie z silnikiem benzynowym rzędu poniżej 15 000 km na rok i w dieslu bądź zagazowanym benzyniaku rzędu poniżej 25 000 km na rok jest porostu mało wiarygodny.


@PipBoy13:

ciężko uwierzyć że samochód z 2001 ma nastukane 295kkm. To byłoby wiarygodne dla rocznika 2010/2011 a nie samochodu 15 letniego

Oh look, it's this thread... Wykopki znowu nie mogą ogarnąć umysłem, że
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak No właśnie trochę żal sprzedawać komuś samochód, którym się tyle jeździło... Ale stał i się marnował całkiem, to lepsze 6 w kieszeni, niż 9 na otomoto :-D

@Atencyjny_Gerbil Bardzo możliwe :-D Bo dzięki temu będą mogli przekręcić do 110kkm, a to już w ogóle nówka! Jeszcze folie na fotele założą :-D

@Trollunio uronilem łze po sprzedaży pierwszego auta
  • Odpowiedz
@macq2309: @Dutch: Napiszę to jeszcze raz, bo widzę, że czytacie wybiórczo: nie miałem na myśli wszystkich aut, bo wyjątki istnieją (ale jest ich mniej, jak to z wyjątkami), ale większość jednak można zakwalifikować do mojej tezy. Chyba przyznacie mi rację, że widząc powiedzmy kilkunastoletniego Passata 1.9 TDI mało prawdopodobne (nie mylić z niemożliwe) jest, że ma on przejechane średnio 10 000 km na rok. Więc jeśli kupującemu zależy na prawdziwym
  • Odpowiedz