Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, przymierzam się do kupna GTXa 1060, wiem już, że nie ma co oglądać się za jakimiś ultra wersjami OC bo wszystko i tak kręci się podobnie słabo, a co do chłodzenia, to większość rozwiązań z dwoma wentylatorami ma dość podobną wydajność.

Stąd pytanie bardziej o same firmy i ich ewentualny serwis gwarancyjny. Zauważyłem, że Palit/Gainward czy Zotac w większości wersji mają gwarę na 24 miechy, 36 to MSI, Gigabyte i Asus.

I tak się zastanawiam, czy brać najtaniej jakiegoś palita duala (albo dopłacić trochę do jetstreama) i nie martwic się już tym rokiem gwary mniej (chociaż już w życiu spaliła mi się karta Leadteka 2 miechy po 24msc gwarancji :P), czy dorzucić stówkę do którejś z kart z dłuższą gwarancją. Ale wtedy jaka firma? Skłaniałbym się wtedy do MSI lub Asusa, bo o Gigabyte słyszałem najwięcej niepochlebnych rzeczy.

Mieliście doświadczenia gwarancyjne z powyższymi firmami? Podobno Asus całkiem uczciwie podchodzi.

#nvidia #pcmasterrace #komputery
  • 6
@King_Of_New_York: A to muszę się douczyć, opierałem się tylko na informacjach na stronach sklepów itd. tam jest tylko o czystej gwarancji 24 miesiące w przypadku Zotaca. Obadam jak to wygląda, dzięki za info.

@Gother: Hmmm... EVGA jest dla mnie strasznym produktem widmo na polskim rynku, ale przyjrzę się, dzięki ;)