Wpis z mikrobloga

Automirki, nakierujcie.

Będę zmieniać samochód. Szukam czegoś z:
- Silnik: benzyna + LPG. Może być duży silnik, przy gazie spalanie mam gdzieś, może być 20l/100km,
- rocznik: to mniej ważne, ale mam obecnie samochód z 2004 roku. Powiedzmy, że cos > 2004r.
- nadwozie: sedan, ewentualnie kombi. Aktualnie hatchback staje się mały,
- klasa: coś wygodniejszego niż Renault Megane, choć jak na tą klasę aut to i tak jestem pod wrażeniem komfortu jazdy żelazkiem,
- cena: tutaj jest problem. Nie wiem czy warto patrzeć na zadbane wizualnie auta ale tańsze i liczyć, że dołożę 5-10k, czy od razu patrzeć na te droższe. Ogólnie auta za 10-15 tyś doliczając naprawy i opłaty chciałbym się zmieścić w 20tyś,
- wyposażenie: klima, DOBRE AUDIO. Stosunkowo dużo miejsca dla 2 osób. Może być skóra. W sumie tyle.

Z moich typów: Saab 9-3, Volvo s60, v70. Szukam czegoś w ten deseń.

Jeśli możecie mi powiedzieć to mniej-więcej ile kosztuje utrzymanie waszych aut. Jak z dostępnością części, na co zwracać uwagę, etc.

Wołam #volvo #saab #mazda #lexus #bmw #niewiemcojeszcze #motoryzacja #auta
  • 24
@Traviu: Polecam BMW E39/E38 z silnikiem M57D30 :) . Miałem E38 i bardzo sobie chwaliłem.
Jak chcesz coś mniejszego to E46 330xd - fajnie się tym śmiga ale trzeba obadać aby rudej nie miało.
@kubosh diesel odpada. Mam teraz śmieszny silnik 1.5l i spalanie np jest bardzo małe. Z silnikiem spokój ale reszta części niewiadomo jak. Jak coś walnie to nie będzie ciekawie. Zawsze byłem za dieslami ale czas coś zmienić. ;) mimo wszystko dzięki.
@Traviu: w tych pieniądzach samochody które wymieniłeś raczej nie będą w dobrym stanie. No chyba, że rocznik około 2004 - 2006 właśnie. Masz teraz klasę C a chcesz klasę D. Jeżeli ma być młodsze i w dobrym stanie oraz *dobrym* audio, to przykro mi ale musisz dołożyć.
728i - bardzo dobrze, 735i to już musi mieć instalacje do V8 ale tez ok :) co do V12 to Prins bo trzeba wszystko podwójnie ;) ale tak szczerze to bym brał 728i i miał w dupie . Oczywiście z automatem .
@ksiak a w jakich niby warto? Masz któryś z tych aut? Nie znam się ale się wypowiem?

Liczę się z większymi kosztami niż 20tyś. Chodzi mi o cenę początkową żeby to jeździło. Z czasem zrobię co będzie do roboty. Kwestia też ile będę musiał dołożyć żeby było w dobrym stanie (igła, niemiec płakał itd).

Po to was pytam. Koszta, koszta...
@Traviu: nie jesteś jedyny który szuka lub szukał samochodu. W okolicach roku 2005 był lift volvo i dopiero po lifcie samochody są polecane, przed niestety nie bardzo aczkolwiek trafiają się wyjątki. Idąc dalej by wyrwać volvo s60 2006 który nie będzie padliną musisz wydać ponad 20k na sam samochód a gdzie reszta? Zadałeś pytanie więc staram się pomóc jako, że ogólnie próbuje interesować się troszkę rynkiem samochód. Zrobisz co uważasz za
@karolp1993: mam wrażenie, że na mirko jest silne lobby saabowskie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na ulicach jeździ tego bardzo mało, a na mirko prawie pod każdym wpisem dotyczącym kupna samochodu pojawia się Saab.
Ja do tej pory słyszałem, że gdy w Saabie coś się spsuje, to właściciel kwiczy z rozpaczy i pluje sobie w brodę, że nie kupił "normalnego" samochodu. Za to tutaj kreuje się tę markę
@Drogomir: dlaczego kwiczy z rozpaczy? Przecież to bardziej przemyślana Vectra ;-) sam jeżdżę 307 ale rozwazalem 9-5. Przekonywał mnie fajny wygląd i prosty silnik podatny na modyfikacje. W miarę duża społeczność, z częściami z tego co wiem problemu też nie ma. Jest na wykopie mirek który ma dwa saaby.
@Traviu: jeżeli chcesz dobrze zacząć przygodę z LPG to kup auto bez gazu i załóż samemu, lpg-forum -> polecane zakłady, dołóż ~1000zł w porównaniu do normalnych "instalatorów" i zrób to jak trzeba, wtedy będzie jeździć bezobsługowo :)

e38 potrafiły rdzewieć, no i w ogóle bmw czasami bywa kapryśne ;P