Wpis z mikrobloga

Mirki, szybkie pytanko...

Taka JAVA...metody...jest jakiś sposób na ogarnięcie mnogości bibliotek/klas/metod?
Załóżmy że szukam jakiejś funkcjonalności związanej z guzikiem...jak docelowo to ogarniać?

Niekoniecznie chodzi mi o konkretny guzik, pytanie jest "całościowe".
Dla takiego guzika przykładowo muszę pamiętać że mam swift albo awt i tam szukać kolejno aż znajdę czytając dokumentację i zapamiętując, czy może jest jakiś magiczny sposób klasyfikowania klas/metod o którym nie wiem?

Jak to ogarniacie? Tylko metodą pamięciową i praktyką?

#programowanie
  • 19
@Bouncer: No tak, chciałbym tylko wiedzieć jak robią to robią doświadczone Mirki i w którym kierunku pomagania sobie przy kodowaniu pójść...tylko podpowiedzi z IDE?
Czy może np. jakieś notatki, ściągawki...tego typu pytanie...
Jest tego od zarypania i nie ma mocy żeby to wszystko pamietać...póki co rozbijam się o ścianę wiedzy i staram się to jakoś uporządkować.
@gomello: podpowiedź z IDE, w większości przypadków to wystarcza (wpisujesz nazwę klasy, IDE podpowiada importy). Gdy masz np. dwie biblioteki z tymi samymi nazwami klas IDE daje ci do wyboru obie te klasy.
W większych projektach przy większej ilości bibliotek pisanie ręcznie importów zajęło by trochę czasu co jest bezsensowne, pisanie ręczne też wprowadza trochę zamieszania bo nie zawsze wszystko możesz zaplanować, a w importach nie trudno o błędy, szczególnie gdy
chyba poczekam jeszcze aż jakieś bordo się wypowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@gomello: xD nie umiesz zadac pytania, dostajesz odpowiedzi od ludzi z ponad 10 latami doswiadczenia w tej technologii ale dalej uwazasz, ze wiesz wszystko najlepiej, o #!$%@?, jakie to typowe xD
xD nie umiesz zadac pytania,


@M4ks: No jasne że nie umiem, bo stoję jeszcze pod ścianą i gapię się na górę myśląc jak tu się wdrapać...to chyba łatwo zauważyć...
Nie musisz pomagać jak nie chcesz, pamiętaj tylko że też zaczynałeś kiedyś...

dostajesz odpowiedzi od ludzi z ponad 10 latami doswiadczenia w tej technologii ale dalej uwazasz, ze wiesz wszystko najlepiej, o #!$%@?, jakie to typowe xD


Gdzie ja uważam, że wiem