Wpis z mikrobloga

Pewnie też wstydliwe pytanie a raczej zapytanie bo chodzi o odbyt ale medycyna nie zna wstydu. Chodzi o krew przy wydalaniu i tak naprawdę główny to nie mam pojęcia czy to przez zadrapanie w okolicy czy coś z jelit.

Za jelitami przemawia:
- Długie zażywanie metyloprednizonu, wcześniej jakiegoś antybiotyku i vaciklor. Znaczy wciąż ten steryd zażywam
- Nerwówki wywołane głównie przez chorobę psychiczną i może jakieś wrzody czy coś
- Wypróżnienia kilka razy dziennie i dość rzadka konsystencja.
Za skaleczniem
- Zdarza się to raz na jakiś czas i nieregularnie(powiedźmy co kdwa razy w miesiącu)
- Przed tym raczej że tak powiem, zużywałem papieru pewnie więcej niż potrzeba było.

#medycyna
  • 12
  • Odpowiedz
@mlodysum: taki właśnie nijaki, rzadki a jako że to zdarza się rzadko to nie przygotowuje się i tak naprawdę kolor wody w toalecie jest brązowy chociaż może podchodzić pod czarniawy :/ I tak pójdę ale nie wiem o co chodzi. Powinno chociaż coś boleć a tu nic.
  • Odpowiedz
@mlodysum: na papierze toaletowym była raczej świeża krew. tylko z tego co wiem metyloprednizom to nie jest steroidowy lek przeciwzapalny właśnie? Biorę go w związku z oczami i bardzo mi pomaga tutaj.
  • Odpowiedz
@anony: Nie 'patrz czy problem minie' tylko idz do lekarza. Badanie per rectum (nic strasznego, i jak sam napisałeś medycyna nie zna wstydu). I można zrobić morfologię krwi.
Badać się naprawdę warto i diagnozować problemy na bieżąco także.

Świeża krew w stolcu nie powinna nikogo wpędzać w panikę (najczęściej krwawienie z naczyń okolic odbytu, ktore warto potwierdzić u lekarza), za to czarny stolec to krawienie z 'wyższych' odcinków przewodu pokarmowego i
  • Odpowiedz