Wpis z mikrobloga

#frontend #webdev #html

Siema, jestem młodym pelikanem aspirującym do zostania Rookie Kodziarzem roku 2017 i mam proste, niektórzy mogą pomyśleć "dyskwalifikujące" pytanie.
Dlaczego klient chcący mieć swoją stronkę internetową wybiera zapłacenie komuś za jej napisanie od podstaw, kiedy może za grosze użyć szablonu on-line? I jasne rozumiem, że szablony są proste i oklepane, ale czy naprawdę w Polsce klientów, którzy wymagają indywidualnie zaprojektowanych stron jest aż tak wiele, by tworzyć aż taki rynek, czy może boom na frontend wynika z czegoś innego?
Dzięki Mirki za odpowiedź, kłaniam się.
  • 11
@walzky
1) dobrych themów nie ma tak dużo
2) część ludzi chce mieć je pod specjalne zadania
3) liczba szablonów drastycznie spada, jeśli chodzi o coś innego niż blog na wordpressie
4) a te co są są przeważnie płatne, bo te darmowe powstają podczas nauki
@walzky no i aktualnie sam wygląd to mała część frontendu, zwłaszcza, że to co widzimy coraz częściej nie jest po prostu widokiem zaserwowanym przez backend, a owocem wymiany informacji pomiędzy api front i back endu. Tak jaby to były dwie aplikacje, jedna po stronie serwera, druga po stronie usera. Wszystko po to, żeby zapewnić użytkownikowi jak najlepsze efekty
@kuskoman
a orientujesz się jak kształtują się ceny za ładną, zgrabną stronkę i jak jest z czasem ich wykonania przez zespół? Wiadomo, wszystko zależy od złożoności strony, ale taka standardowa, ładna, działająca, przyjemna stronka?
@walzky kompletnie nie precyzyjny termin ta ładna prosta działająca stronka. Chodzi o zwykłą stronę wizytówkę? 200-1000zł
Czas wykonania? Od 1h do nie wiem, 15? Jeśli pisać samemu responsywnego grida to nawet więcej i w kosztach i w czasie pracy. W czystym css, czy nawet scss nie da rady czegoś zrobić tak szybko jak 1h, ale jeśli chodzi np. o jakiś panel dla firmy, który nie musi ładnie wyglądać to tyle to może