Wpis z mikrobloga

Szukam rzeczowych argumentów, które przekonałyby mnie do zakupu jednego z trzech niżej wymienionych motocykli. W sumie argumenty in minus też są mile widziane. Moto będzie używane do dojazdów do pracy. W dłuższej perspektywie do dłuższych wycieczek. Nie planuję jeździć z plecaczkiem. Mam ~190 cm wzrostu i z ciuchami z 90 kg wagi. Na Gladiusie wyglądam jak na psie... Pytanie co wybrać?

#motocykle
Pobierz liet - Szukam rzeczowych argumentów, które przekonałyby mnie do zakupu jednego z trze...
źródło: comment_gOSqsW9nRTFSB05t7ADZEy66hV8c6rcK.jpg

Co wybrać na pierwsze poważne moto?

  • Kawasaki Versys 650 ABS, 2015+ 20.0% (7)
  • Honda NC750X ABS, 2016 28.6% (10)
  • Suzuki V-Strom ABS, 2016 51.4% (18)

Oddanych głosów: 35

  • 47
@Morf: Tak, wiem, ale 55 KM w NC750X to trochę mało... Co do F700GS kupiłeś nową sztukę? Z tego co patrzyłem, nówka w salonie to wydatek ~41-44k PLN()
@liet: ta, wyszło koło 41k za ABS/ASC + pakiet komfort + niską kanapę ale trzeba jeszcze do tego dorzucić szybę z F800GS, uchwyt do niej + jakiś kufer centralny ;) no i za przeglądy w ASO jest trochę więcej niż u konkurencji
chyba najtańszy kufer


@fotograf_warszawiak: czy ja wiem, Shad jest drugi w kolejce po Givi/Kappa jeżeli nie patrzymy na oryginał od BMW. A, że rozmiarowo mi wystarcza i został po poprzednim motocyklu to jeżdżę z takim ;)

najtańsze to tak ~70zł, ten kosztuje koło 400zł i co do solidności nie mam zastrzeżeń.
już z normalną kanapą, Shad SH40 i szybą od 800GS, pasuje prawie wszystko z F800GS więc można szaleć z akcesoriami


@Morf: Piękny sprzęt, ale niestety poza moim zasięgiem. Może na drugie moto.
@liet Mam V-Stroma i jestem bardzo zadowolony z uniwersalności tego moto, ale od razu byłem na niego zdecydowany i nie jeździłem na żadnym innym, więc nie mam porównania. Na papierze wszystkie moto mają konkretne zady i walety, ale liczy się osobiste odczucie. Według mnie powinieneś wypróbować każdego z kandydatów, bo żaden z mirków nie jest w Twojej skórze, a to Ty będziesz później się zachwycał lub męczył przez kilka lat.
@kasin: Jakiś czas obserwuje tag motocykle, także wiem, że reprezentacja V-Stroma jest tutaj całkiem sporo. To i fakt, że to niezły motocykl tłumaczy wyniki ankiety. Nastawiam się mentalnie na Versysa, ale tak jak napisałeś, wszystko rozstrzygną jazdy próbne. Liczyłem na więcej informacji od użytkowników tych motocykli, ale chyba i tak najlepiej będzie jak się po prostu sam przekonam co jak jeździ.
@liet: Mam V-stroma od jakiegoś czasu i jest bardzo przyjemny. 188 wzrostu i jest mi na nim wygodnie, V2 robi swoje, po mieście jeździ się przyjemnie, w trasach szyba daję radę, 190km/h to max jego możliwości, ale wiadomo, to turystyk. Od 0 do 120 przyspiesza praktycznie na każdym biegu tak samo fajnie. Silniki mają opinie niezniszczalnych.
@liet: On jest specyficzny, mi akurat się podoba bo kojarzy mi się z "Zębatkiem" z filmu Jak wytresować smoka. Zawsze możesz celować w nowsze modele, trochę im wygląd zmienili.