Wpis z mikrobloga

#prawo #tklive #neuropa #4konserwy
Wyjaśnijmy sobie raz na zawsze:
1. Sejm poprzedniej kadencji nie miał prawa obsadzić ani listopadowych, ani grudniowych sędziów. Sprawdźcie sobie, jak analogiczna sytuacja wyglądała w 1997 roku - wszyscy sędziowie byli wybierani po jesiennych wyborach.
2. W momencie tworzenia ustawy o TK z czerwca 2015 oraz wybierania sędziów przez Sejm poprzedniej Kadencji, nie było wiadome, kiedy rozpocznie kadencję nowy Sejm, a wielce prawdopodobne było, że stanie się to przed upływem kadencji sędziów.
Orzeczenie TK, twierdzące, że 3 sędziów zostało wybranych zgodnie z Konstytucją, zostało wydane wbrew zasadom prawa i logice. Nie mówię nawet o tym, że Komorowski mógł zarządzić wybory parlamentarny na datę nawet 2 tygodnie wcześniejszą, ale Andrzej Duda mógł teoretycznie rozpocząć nowy Sejm tydzień wcześniej. Innymi słowy, jaki byłby w tej sprawie wyrok TK, jeśli miałby być wydany np w połowie września 2015, czyli 2 tygodnie po wejściu w życie tej ustawy (tak jak TK robi teraz z ustawami PiS)?
3. Żaden z wybranych przez poprzedni rząd sędziów nie został zaprzysiężony, czego wymagało prawo (ustawa o TK). Zatem nie byli oni sędziami TK. Sędziowie Ci nie mają praw sędziów TK, nie są na liście płac TK - nic ich z TK nie łączy. Sędziowie wybrani przez PiS są zatrudnieni, mają prawa sędziów TK, są na liście płac TK.
  • 66
A dlaczego to niby?


@Kempes: odpowiedz na pytanie zadane w pkt 2, czyli jaki byłby wyrok TK o tej ustawie czerwcowej, jeśli byłby wydany w takim tempie jak robią to teraz, czyli np 15 września 2015??
@Kempes: nie wiem jaki przepis, ale chodzi o to, że nie można wybierać sędziów na przyszłość, zatem sędziowie wybierani są przez ten Sejm, na który przypada koniec kadencji sędziego TK, bo inaczej to wypacza sens kadencyjności - można by z góry wybrać sędziów na najbliższe 5 lat
@Kempes: kolejny lewy, co jak nie ma argumentów, to dyskredutyje przeciwnika. Nie wiem, mam teraz wrażenie, że Wy tutaj jestescie oplacanymi trolami, które mają procedurę jak postepowac w przypadku braku argumentów. Chyba, że jesteś multikonto tego co ostatnio wysłałem do Czarnogrodu.
Kolejny lewy, który nie potrafi podać przepisów, które według niego powinny być wzięte pod uwagę.


@Kempes: bo nie wszystko jest w przepisach, a sami sędziowie TK się na taką zasadę powoływali, tylko błędnie ją zastosowali przy wydawaniu wyroku.
I polecam wysłuchać tego


@Kempes: chciałbym Ci polecić powąchanie szamba, ale to niestety bywa śmiertelne. TVN to źródło dla zatwardziałych antypisiorów, którzy muszą codziennie dostać coś na PiS, żeby czuć się dobrze...