Wpis z mikrobloga

tak jak @Kejran, jak skręcam pierwsza w prawo to już przed wjechaniem na rondo włączam kierunkowskaz w prawo. Wtedy Ci co chcą wjechać na rondo z prawej strony już z daleka widza, że będę od razu skręcał i nie muszą się zatrzymywać.

A co do włączania lewego kierunkowskazu to taki trochę rak moim zdaniem. Przy większych rondach skąd ktoś ma wiedzieć gdzie będziesz skręcał jak masz włączony kierunkowskaz w lewo? Zjazd
  • Odpowiedz
@jokefake: Dokładnie tak, nie ma to zastosowania do rond turbinowych i dużych, na których nie widać innych wjazdów, ale na średnich/małych dobrze się sprawdza bo przynajmniej wiesz że gościu używa kierunkowskazu.

Najlepsi są agenci co włączają kierunkowskaz jak już skręcają, przez to się masakrycznie obniża płynność ruchu.
  • Odpowiedz
@Kurzafretka: @bedels: Mnie uczono, że jadąc w lewo czy zawracając zawsze daję lewy kierunek, dopiero przy zjeździe prawy. Jeśli jadę pierwszym zjazdem w prawo to włączając się na rondo od razu daję prawy. Jadąc prosto daję prawy dopiero przy zjeździe. Jadąc po rondzie najlepiej jechać wewnętrznym pasem, dopiero przy samym zjeździe zmieniać. Dzięki temu inni kierowcy od początku wiedzą co zamierzam zrobić + ruch jest płynny. A #!$%@?ą małpą są
  • Odpowiedz
@Young_Thug: Z tym lewym kierunkiem z tego co wiem to różnie uczą, zależy od szkoły. Ja robiłem 10 lat temu prawko to nic z lewym kierunkiem nie było. Tylko prawy przy zjeździe z ronda.
  • Odpowiedz
@L_u_k_as Ucze sie teraz jeździć i na kursie mi gosciu każe włączać kierunek lewy jeśli zawracam na rondzie, bo tak jest wymagane na egzaminie... pozatym moim zdaniem informuje czy gość zaraz ci zjedzie czy pojedzie dalej.
  • Odpowiedz
@grzeszna: ucz się oczywiście tak żeby zdać ten egzamin ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak popatrzysz w internecie niektóre WORD-y wymagają tak jak Twój ale inne i drogówka ma odmienne zdanie. Z ciekawości gdzie jeździsz?
  • Odpowiedz
@bedels: Bo ten lewy kierunek wszedł dopiero niedawno, starsi kierowcy byli uczeni inaczej a przez to że nie czytają aktualizacji Kodeksu Drogowego śmieją się z tych, którzy jeżdżą prawidłowo.
  • Odpowiedz
@goferek: Jak skręcam w prawo pokazuję niemal od razu prawym kierunkowskazem. Jak jadę prosto przez rondo, to też do #!$%@? nędzy pokazuję prawym, że TU WŁAŚNIE JADĘ i człowiek z naprzeciwka szybciej wjeżdża, bo wie, że nie będzie kolizji, bo od #!$%@? ludzi w ogóle nie uzywa kierunków na rondzie i są korki. Ja #!$%@? jak mnie to #!$%@?. 90% kierowców jedzie w 2 dwa z 4-ech zjazdów a całe rondo
  • Odpowiedz
@Cockatrice: Wszedł bo szkoły jazdy i ośrodki egzaminacyjne to wprowadzily. Kodeks ruchu drogowego nie jest co do tego dobrze sprecyzowany i stąd tyle problemów, bo jedni jeżdżą tak a inni inaczej.
  • Odpowiedz
Najlepszym dowodem na to ze lewy kierunek jest zbędny, jest fakt ze on sie tak czy inaczej wyłącza podczas wjazdu na rondo, gdy skręcamy kierownice w prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko prawy przed zjazdem, reszta jest bezużyteczna no chyba, ze ktos lubi ryzykować stłuczki. Przez niejasne zwyczaje na drodze lewy kierunek nie oznacza w zasadzie nic (bo jedni daja, drudzy nie a sa i tacy agenci co
  • Odpowiedz
@jokefake: jak jest rondo jest mało okrągłe, tak, że jazda prosto praktycznie nie wymusza ruchu kierownicą, to także zjeżdżając z ronda kierunkowskaz zdąży mi mignąć 2 razy, bo później już mnie na tym rondzie zwyczajnie nie ma. Co chcę przekazać, to są sytuacje kiedy krótkie kierunkowskazy to niekoniecznie przesadna oszczędność.
  • Odpowiedz
@goferek: no #!$%@? no nie znowu, pasuje założyć osobny tag #jazdaporondziecodziennie

Do wszystkich, którzy używają lewego kierunku na rondzie: kupcie kolejne chipsy, może znajdziecie tym razem kurs na prawo jazdy.
Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które oznaczone jest znakiem C-12. Ale to by było na tyle jeśli chodzi o powiązania ze skrzyżowaniem. Niech sobie każdy z Was wyobrazi rondo jako prostą drogę. Albo nie - nie musicie sobie nawet wyobrażać
kemping - @goferek: no #!$%@? no nie znowu, pasuje założyć osobny tag #jazdaporondzie...

źródło: comment_DZvzFjUOUBqj8X5XjqXZ5CFHLAqdBEOA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz