Wpis z mikrobloga

Mireczki polećcie coś do włosów dla #niebieskiegopaska

Zawsze chodziłem raczej krótko, albo miałem #!$%@? xD

Chodzi o jakiś spoko specyfik do codziennego mycia głowy do włosów szybko przetłuszczających się, myłem koło 7, a już wyglądają jak psi szmalec. Próbuje jakichś str8, axe ale to gówno straszne przynajmniej dla mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No i coś żeby je jakoś w miarę umodelować coby się trzymały się ładnie, ale wyglądały naturalnie, a nie jak wysmarowane jakimś tanim żelem

#higiena #wlosy #kiciochpyta
  • 15
@Kiedys_Mialem_Fejm: Nie myj włosów częściej niż raz na dwa dni, kup sobie szampon do włosów przetłuszczających się i tyle, droższy porządny a nie żel do twarzy ciała i włosów xD, a do modelowania kup np. paste lub gumę, zależnie od długości włosów: tu masz więcej w tym filmie.
WolfSky - @KiedysMialemFejm: Nie myj włosów częściej niż raz na dwa dni, kup sobie sz...
@kazzr: @Kiedys_Mialem_Fejm:

fryzjerzy to jedno, a lekarze? oprócz specjalnych preparatów, nie zaleca się codziennego mycia włosów

Prawda. Ciągłe zmywanie tłustej powłoczki prowokuje gruczoły łojowe do wzmożonej produkcji sebum i skóra rzeczywiście się przetłuszcza. Dlatego najlepiej je myć 2-3 razy w tygodniu. Ale jeśli już ktoś musi myć włosy codziennie, to tylko odpowiednimi szamponami.
@djmatthaeus: LOL, przez 6 lat myję codziennie jak wspomniałem wyżej nawet po 2-3 razy, zwykłymi szamponami (nie jakimiś adidasami head & body, tylko szampony do włosów sayosy, garniery i te inne) i nigdy nie miałem przetłuszczonych włosów. Ci sami lekarze, których tak chętnie cytujesz twierdzą też, że glikol propylenowy jest szkodliwy, powoduje raka i setki innych różnych rzeczy. pokaż mi przeprowadzone badania przez niezależnych naukowców, doktorów, lekarzy, dermatologów, a nie cytaty
@kazzr: abc zdrowie, to dobry portal? na szybko szukałem...

Wielu specjalistów twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest codzienne mycie włosów specjalnymi produktami dla przetłuszczających się włosów. Z drugiej strony jednak, częste mycie włosów stymuluje gruczoły łojowe do produkcji tłuszczów, więc im częściej wykonujesz zabieg, tym bardziej tłuste staną się twoje włosy. Szampon do przetłuszczających się włosów stosuj jedynie w problematycznych miejscach – gdy zarówno skóra głowy, jak i końce włosów
@djmatthaeus: ale miarodajnym źródłem są niezależne badania, a nie jakieś portale o zdrowiu mówiące, żeby #!$%@?ć 3 razy dziennie brownie z fasoli, bo to zdrowe bo tak mówi dr n. med. Helena z #!$%@? dolnego.