Wpis z mikrobloga

Mireczki ale #!$%@?$yna odebrałem. Wczoraj pogoniłem Volvo S90 i odebrałem Mercedesa GLS 500!! No potwór, 2.5 tony ponad 5 metrów długości i V8 biturbo o pojemności 4.7 litra pod maską. W efekcie mamy pod prawą nogą 455 KM! A przecież mówimy o rodzinnym SUV który może zabrać 7 osób! Auto do 100 km/h przyśpiesza w 5,3 sekundy pięknie przy tym grzmiąc. Coś fantastycznego! Myślałem, że będzie mi brakowalo S90, ale Merc ma właśnie to czego mi bardzo brakowało: dźwięk i moc. Niedługo napiszę więcej o Volvo bo już prawie skończyłem pisać i obrabiać zdjęcia :) A na koniec jeszcze cena Merca, 635 000 zł...

aha na zdjęciu jest podniesiony na pneumatyce, normalnie stoi nieco niżej :)

#autowizja <- mój tag o testowaniu samochodów

#mercedes #carboners #motoryzacja #samochody
pussyrider - Mireczki ale #!$%@?$yna odebrałem. Wczoraj pogoniłem Volvo S90 i odebrał...

źródło: comment_aFi6HjRu0fuXcacVPD9vQrf25c6XMNia.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@pussyrider: przecież to wygląda jak traktor, nie wiem co ludzie widzą w suvach.


@thampel5: jak ktoś ma gdzie takie bydlę parkować to czemu nie? Wygodnie się wsiada i wysiada, siedzisz wysoko i widzisz więcej nad dachami innych samochodów. Dobre do miasta, bo na trasie już opory robią swoje a przez to że jest wysoki to mało stabilne na zakrętach. No i do miasta dobre do momentu kiedy zechcesz zaparkować na
  • Odpowiedz
@pussyrider: no niezły :)
Ja we wrześniu biorę grand cherokee srt.
Jest trochę szybszy ale jestem ciekawy jakie ci wyjdzie spalanie. Daj znać i porównam wynik z mojego srt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pussyrider: nie wiem dlaczego, ale to auto zawsze kojarzyło mi się z najbardziej ostentacyjnym przedłużaczem penisa na świece. Ogromny, palący absurdalne ilości paliwa, kretyńsko drogi, nikomu niepotrzebny SUV typu "PATRZTA JAKI JESTEM BOGATY I MAM WŁOSY NA KLACIE".

Co nie znaczy, że bym się takim nie przejechał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mikkeboss: promień skrętu to najmniejszy problem w tym, chodziło mi o prowadzenie się jak taczka i w ogóle reakcję na gwałtowne zmiany toru jazdy przy prędkościach większych niż miejskie. Niektóre radzą sobie z tym całkiem dobrze, a niektóre mają właściwości jezdne mniej więcej jak wanna z silnikiem i kołami.
  • Odpowiedz