Wpis z mikrobloga

"Moja nauczycielka polskiego to prawdziwa baba z jajami.
Pani Aniela choruje na cukrzycę i stopniowo pogarsza jej się wzrok. Jest wspaniałą osobą, zawsze mogę po lekcjach przyjść do niej i poradzić się w każdej sprawie. Niestety inni uczniowie nie dostrzegają jej dobroci i jako, że jest niegroźna, obrali ją sobie za cel.
Z semestru na semestr widzi coraz słabiej. Chodzą plotki, że po tym roku szkolnym przejdzie na emeryturę. Wiosną kolega z klasy wymyślił dla niej przezwisko - Kobieta bez twarzy (chodzi o Aryę - bohaterkę serialu "Gra o Tron", która jest niewidoma).
Pod koniec roku cała szkoła śmiała się z Kobiety bez twarzy. Zawsze, gdy pani Aniela szła korytarzem, dookoła niej rozlegały się śmiechy i żarty. "Widziałeś kobietę bez twarzy? Ona ciebie nie", "Kobieta bez twarzy aż mi się marzy". Pani Aniela uśmiechała się wtedy, nieświadoma niczego, i mówiła uczniom dzień dobry.
Któregoś dnia pani Aniela oddała sprawdziany. Wspomniany kolega ku swojemu zaskoczeniu dostał jedynkę. Oburzony wyszedł z ławki i zaczął kłócić się z nauczycielką, że przecież wszystko napisał i żąda zmiany oceny. Pani Aniela wysłuchała go w spokoju, po czym powiedziała:
- Kobieta bez twarzy może i nie widziała dokładnie, jaki model telefonu trzymałeś pod ławką przez cały czas trwania sprawdzianu, ale jednego jest pewna: nic nie wiesz, Jonie Snow.
I tak oto pani Aniela została bohaterką całej szkoły."

#niemoje #pasta #kalkazinternetu #heheszki #got #suchar