Wpis z mikrobloga

Mam prosty problem, ale mój mózg chyba robi mi psikusy, więc zapytam się was drogie Mirki. Mam dwie linie na mapie, które zawsze przecinają się w tym samym punkcie. Chcę wyliczyć kąt pomiędzy tymi dwoma liniami. Początkowo obydwie linie nakładają się na siebie, dopiero w momencie ruchu użytkownika kąt zwiększa się. Poniżej mój jakże zajebisty obrazek w paincie

#matematyka
Pobierz f.....w - Mam prosty problem, ale mój mózg chyba robi mi psikusy, więc zapytam się wa...
źródło: comment_Z4paQTso2truHvSAOWHjMHlpdJIumDRz.jpg
  • 9
@wonsz_smieszek: Pytanie brzmi: Jak obliczyć kąt pomiędzy tymi dwoma prostymi przedstawionymi na obrazku. Wszystko sprowadza się do tego że posiadam 4 współrzędne geograficzne. 2 z nich tworzą czarną kreską, a 2 z nich czerwoną na obrazku wyżej.
Jak obliczyć kąt pomiędzy tymi dwoma prostymi przedstawionymi na obrazku


@forestwow: to ok, rozumiem.

posiadam 4 współrzędne geograficzne. 2 z nich tworzą czarną kreską, a 2 z nich czerwoną na obrazku wyżej.


A tego w ogóle. Jakie 4 współrzędne znasz? Współrzędna to dla Ciebie liczba? Co to znaczy, że współrzędne tworzą kreskę? Próbuję zrozumieć co masz dane, ale nie potrafię.
@forestwow: jak masz dwa punkty które wyznaczają jedną prostą np a1,a2 i dwa które wyznaczają drugą np b1,b2 to tworzysz dwa wektory A=a2a1 i B=b2b1 i za pomocą ich długości i iloczynu skalarnego otrzymasz kąt.

Jeżeli ten kąt oznaczymy jako alfa to:
cos alfa = (AoB)\*1/(|A|*|B|), gdzie AoB to iloczyn skalarny.