Wpis z mikrobloga

@wiewior_s: formatowane stringi są fajne ale teraz ludzie będą używać 3 sposobów bo żaden nie jest w zasadzie deprecated ;)

@j2416513: z tych ciekawszych to asynchroniczne generatory oraz comprehensions, underscores in numeric literals ale to głównie do poprawienia czytelności kodu. Dla mnie jeszcze wprowadzenie Mock.assertcalled() oraz Mock.assertcalled_once() jest przydatne bo często trzeba coś mockować i sprawdzić czy zostało wywołane niezależnie od parametrów.
@dikamilo: moze wiesz i to oczywiste:P self.assertTrue(twoj_mock.called) bez parametrow, chociaz ten nowy mock jeszcze fajnejszy :D
jakie 3? "{}".format, f"{}" i cos jeszcze jest jako trzecie? bo te z % sa deprecated z tego co wiem
@wiewior_s: mock.called używam właśnie obecnie ale nie określa on ile razy mock był wywołany a czasami zachodzi potrzeba sprawdzenia że mock był wywołany tylko raz (niezależnie od parametrów) i wtedy trzeba przygotowywać dużo danych dla assert_called_once_with a czasami jest to problematyczne.

Jeżeli formatowanie z % jest deprecated to 2 metody, ale wydaje mi się że nie jest deprecated.

.format() w zasadzie ma 3 wersje w samym sobie, bo można podawać bez