Wpis z mikrobloga

Mirunie, autko mi umarło (znowu xD) :<
Pytanie, co mu się stało. Odpaliłam je normalnie, ale w momencie jak zapaliłam światła to zgasło. Później już nie chciało odpalić. Czy to jest kwestia wymiany akumulatora, czy jakiś problem z alternatorem, czy czo? Wy się lepiej znacie niż ja, podpowiedzcie proszę co to może być!
I proszę nie bijcie, jeśli źle użyłam jakiegoś tagu :)


#pomocy #motoryzacja #samochody #samochod #mechanikasamochodowa #elektronikasamochodowa xd
  • 62
@kote: Najlepiej byłoby miernikiem sprawdzić akumulator, czy nie jest padnięty. Natomiast gaśnięcie auta po włączeniu świateł może być związane z ładowaniem, a konkretnie jego brakiem, czyli coś z alternatorem.
@Kelemele: a tu kolega o góry własnie mowi, ze moze alternator xd i co ja mam teraz zrobic, dzwonic do mechanika i znow wydać miliard dolanów na naprawe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@krasnij: benzyna. renault megane I, silnik 1.4
@Kelemele: a to nie jest tak, że powinien kręcić coraz wolniej aż umrzeć? nie siedziałam tam pół h i nie kręciłam, jak zobaczyłam, że nie odpala to się pożegnałam z perspektywą wycieczki do tesko i poszłam do domciu :P
@kote: No to jeżeli silnik kręci, ale nie odpala, to problemy mogą być dwa. Pierwszym jest brak iskry na świecach, drugim jest brak paliwa. Po przekręceniu zapłonu słyszysz charakterystyczny dźwięk pracy pompy paliwa ?
@krasnij: nie słyszę bo jeszcze nie obczaiłam jak to brzmi, ale jak ostatnio ponoć tego dźwięku nie było słychać (tak pan mechanik powiedział :D) to auto w ogóle nie kręciło i miało spalony czujnik obrotów.
@Kelemele: no ale kręci, czyli się nie rozładował. tak? :D
@krasnij: ale wydaje mi się, że kręcenie zaczęło zwalniać przy którejs próbie odpalenia. przy moim poprzednim aucie to znaczyło, że akumulator się wyczerpuje i go trzeba było podładować, natomiast tutaj różnica jest taka, że zgasło bo odpaliłam światła, co już nie wydaje się normalne.
@kote: Jak kręciłaś długo, to normalne, że kręcenie zaczynało "zwalniać". Jeżeli byłby padnięty aku, to w ogóle by nie kręcił. To, że samochód zgasł po odpaleniu świateł jest zastanawiające, ale może być tylko zbiegiem okoliczności. Parę meganek jak twoja zrobiłem i generalnie tam dość częstym przypadkiem były padające cewki (ergo brak iskry na świecach). Przekręć kluczyk i nasł#!$%@? w okolicach tylnej kanapy charakterystycznego "buczenia", czyli dźwięku pompy paliwa.

Jeżeli byłby walnięty
@krasnij: a co do świateł, to to nie przypadek, bo to był drugi czy trzeci raz, że w momencie jak włączyłam światła to gasł. Z tym, że tym razem już nie odpalił. A paliła się jak wszystko wyłączyłam i odpaliłam ponownie i ... w sumie to już sama nie wiem, może wcale nie :/
@kote: Niestety, tu przez internet będzie to prawie niemożliwe do zdiagnozowania. Weź może kumpla i poproś go, żeby sprawdził czy słyszy pompę, a jak ma jakieś narzędzia, to niech sprawdzi czy iskra jest na świecach.
@kote: jesteś pewna, że to ma związek ze światłami? Ja na przykład zawsze zapalam światła w tym samym momencie, po odpaleniu, więc można wyciągnąć fałszywy wniosek, że zachodzi tu jakaś relacja przyczynowo skutkowa.
@adamgtx: to nie był pierwszy raz, przynajmniej drugi albo nawet trzeci, że zgasło w momencie włączenia świateł. U mnie to nie jest zawsze w tym samym momencie, bo najpierw sie popoprawiam na siedzeniu, przeglądnę w lusterku ( ͡° ͜ʖ ͡°), torebkę poprawię na siedzeniu, telefon jeszcze sprawdzę, więc to nigdy nie jest ten sam czas.
@adamgtx: Jeżeli chodzi o tę megankę, to nie powinno tak być. Chyba, że jest combo - padający aku i walnięty alternator.
Miałem kiedyś przypadek z taką samą meganką, że zerwał się pasek od alternatora i bez problemu klient dojechał tak do warsztatu.
@kote: Jak wyciągniesz bezpiecznik, to będzie widać, że jest uszkodzony. Blaszka będzie przerwana. A mam takie pytanie, wymieniałaś może ostatnio żarówki?
@krasnij: nie. Ostatnia naprawa to instalacja po była przegryziony, wczesniej wymienialam czujnik obrotów, mechanik mówil ze się instalacja popalila i wymienił, wymienialam przeguby bo mi się kontrolka ABS paliła i było coś tam z czujnikiem, wcześniej pasek klinowy i to chyba wszystko z ostatniego roku.
@kote: Dobre pytanie. Nie wiem czy będzie spoko :D, ale to jedyny trop na chwilę obecną. Mówisz, że miałaś już przypadki, że gasł ci po odpaleniu świateł, co świadczy o problemach z instalacją elektryczną. Diagnostykę elektryki zaczyna się właśnie od bezpieczników. Jeżeli będą jakieś walnięte, to wymień i sprawdzaj czy działa. Jeżeli nie będzie działać, to cóż - trzeba szukać głębiej. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)