Wpis z mikrobloga

@ElGovanni: Jeśli dobrze pamiętam to we wcześniejszych wersjach komponent do zarządzania zasobami był instalowany i włączony domyślnie, ale od wersji 2.8 wyrzucili go i trzeba samemu go doinstalować.

Starting from Symfony 2.8, Assetic is no longer included by default in the Symfony Standard Edition. Refer to this article to learn how to install and enable Assetic in your Symfony application.


http://symfony.com/doc/current/best_practices/web-assets.html
@subitosun: Ups to był przykład napisany ręcznie, ogólnie lokalizacja zawsze jest podana dobrze i tylko ta funkcja asset() nie działa u mnie w ogóle a inne typu zbiorcze asset_url() działa normalnie. Nawet PHPStorm nie ma zastrzeżeń co do lokalizacji pliku.

@MarcusPlinius: Przecież symfony zawsze wyświetli coś takiego jak robi się bez asseta

No route found for "GET /css/main.min.css"
@ElGovanni: Nie, raczej nie. htaccess jest w Symfony tak skonfigurowany, że taki komunikat wyświetli Ci się wyłącznie dla ścieżek, ale jeśli będziesz się próbował bezpośrednio dostać do pliku css/js to Cię przepuści bez routingu. Sprawdź sobie htaccess, bo Symfony nie powinno Ci routować dostępu do plików css.

Sam przed chwilą sprawdziłem na lokalnej kopii SF, którą mam u siebie ustawioną i mogę bezpośrednio wyświetlić zawartość css. Może coś w htaccess masz
@ElGovanni: Tak, w ./web. Też mam folder ./web/css. Może to bug w asset-bundle i to ono wymusza Ci routowanie? Teraz to już strzelam, ale może spróbuj zamienić asset_url na zwykły url wpisany ręcznie i zobaczyć, czy tak Ci się załaduje normalnie. Skoro mamy takie same htaccess to też powinieneś móc się swobodnie dostać do plików css/js.
@ElGovanni: Nie wiem co Ci doradzić. Problemem jest to, że się nie możesz dostać bezpośrednio do pliku js, choć powinieneś. W Twoim działającym przykładzie używasz filtrów, żeby połączyć i wygenerować plik do odpowiedniej lokalizacji, a w niedziałającym odwołujesz się bezpośrednio. Spróbuj może użyć tego samego schematu, co w działającym przykładzie, tylko nie łącz wielu plików, a tylko jeden - może takie obejście zadziała ...
@MarcusPlinius: A powiedz mi jeszcze u Ciebie strona błędu wygląda ładnie i z jakiego serwera korzystasz?
Bo zauważyłem, że na mojej VM linux po postawieniu strony z symfony to podstrona z błędem wygląda ładnie choć nie wiem od czego może to zależeć no i bez portu 8000 nie działa strona, dziwne.
@ElGovanni: Domyślnie nie wyglądała ładnie (bez stylów, sam tekst), ale jak doinstalowałem sobie Symfony Debug i zarejestrowałem w app_dev.php to wygląda ładnie (no na tyle na ile ładnie błędy mogą wyglądać). Jeśli chodzi o serwer to ja wybrałem wersję dla leniwych, czyli WampServer 3.0.4 (PHP 5.6 i 7 do wyboru).