Wpis z mikrobloga

Dzisiaj się będę chwalić, a co ;) Przedstawiam Wam mój harem agam karłowatych, 6 dorosłych oraz jednego malca, którego dzisiaj świeżo kupiłam ;)

Zośka - Najstarsza w rodzinie. ok 4 letnia agamka, oficjalnie odmiany red, a co z tego wyszło, kto wie ;) W młodości, przez pierwszy rok nie chciała jeść, więc każdy posiłek był jej wcisany prosto do paszczki, bardzo kiepsko rosła. Teraz jest mega głodną kluchą, zawsze chętnie coś wciągnie ;)

Zochan

Raper - ok 3 letni samczyk, moja żółta duma ;) Na zdjęciu akurat ciałko przed wylinką. Duży skubaniec, bardzo aktywny, całymi dniami macha głową. Kocha każdą agamową Panią bez wyjątku. Z własnej ciapowatości zdarza mu się ugryźć palucha przy karmieniu, przy otwartej szybie skacze mi na głowę ;D

Raper

Matylda - ok 3 letnia, słodka, przepiękna agama. Odmiana red leatherback. Zrobi wszystko dla jedzenia, potrafi zjeść 30-40 karaczanów 2-4 cm na raz i ciągle jej mało. Okropny żarłok. Chyba lubię ją najbardziej z całego gangu, nieziemsko łagodna, wiecznie głodna, spokojniutka na rękach ;)

Mati

Płotka - 1,5 roczny "maluch" z czeskiej giełdy. Ubytki paluszków, ogonka. Odmiana miała być orange tiger het trans het hypo, ale szczerze mówiąc, co z tego wyszło, to nie wiem ;) Baaaardzo szybko urosła, chętnie wszystko je. Już w 8 miesiącu życia ważyła 380g ;)

Płota

Klara - ok 1,5 roczne, cudowne dziecko Rapera i nieżyjącej już Grubej (mojej najukochanieńszej ;_; ) Jako jedyna uchowała się z ostatniego miotu, przez który Gruba niestety zdechła. Ale nie ma tego złego, zostawiła coś po sobie:) Małą i drobną Klarę - agamkę nieco charakterną, wybredną, ale jakże kochaną. Położysz to takie w wodzie - będzie leżeć. Na ręku - będzie leżeć.. idealna modelka do zdjęć ;)

Gruba II

Brutus - ok 7 miesięczny samiec, Piękność odmiany hypo red tangerine translucent, wybuchowa mieszanka, tak jak i sam Brutus. Mega charakterny, czasem lubi dziabnąć bez powodu. Nie da sobą pomiatać ot tak! Ale, za jedzenie robi wszystko, chowa zęby i co złego, to nie ja ;) Ronie nieziemsko szybko, ale zasługą tego jest jego łakomstwo ;) Jak się okazało, imie pasuje do charakteru ;)

Brutus

Liwia - najmłodsze dziecię w hodowli - Ok 4 miesięczny maluch. Oficjalnie odmiany cytrus tangerine translucent, ale z cytrusa to tu niedużo, za to sporo z reda. Zobaczymy, jak szaleniec się wybarwi. Nic nie mogę o niej powiedzieć, bo mam skubańca zaledwie... 5 godzin ;) Trzymajcie kciuki, żeby rosła zdrowa i silna! :)

Liwia

I to na tyle z agam brodatych, moje własne, osobiste sztukasie :)

Facebook

#gadzibastion #agamy #gekon #terrarystyka #smiesznypiesek #zwierzaczki #szczecin

Na spamlistę można zapisać się Tutaj
Khaleesi - Dzisiaj się będę chwalić, a co ;) Przedstawiam Wam mój harem agam karłowat...

źródło: comment_r0pOQWa45SBFT8aMIJhUK0CWnF3tnNWW.jpg

Pobierz
  • 23
@Khaleesi: liczyłaś kiedyś ile taki harem wpieprza miesięcznie świerszczy/karaczanów/mączników/inne? ;d moja agama brodata (już nieżyjąca) wciągała wszystko jak mały odkurzacz. Przy dwóch V. acanthurusach musiałem miesięcznie zamawiać 500 świerszczy (prawie dorosłych bananowych głównie) + mączniki, karaczany, drewnojady i jeszcze musiałem uważać na palce ;d
@nieistniejetu: na jedno karmienie idzie mi około 100 karaczanów subimago ;D Kamie ok 2-3 razy w tygodniu ;) Do tego mam pierdyliard maluchów (ok 40 sztuk na ten moment), dorosłe agamy karłowate (5 sztuk), gekony... Myślę, że tygodniowo idzie ok 400 sztuk dubii subimago, ok 2000 karaczanów mniejszych (0,5 - 1 cm), Do tego miesięcznie z 0,5 l mącznika i 0,5 l drewnojada ;) Gdybym miała obliczyć ile miesięcznie kosztuje mnie