Wpis z mikrobloga

Jak wygląda procedura reklamacyjna za pomocą niezgodności towaru z umową?(nie nowej rękojmi, chodzi mi o starą niezgodność) jak mineły już prawie 2 lata?

Mam myszkę roccata(w momencie kupna była to najdroższa mysz z ich oferty) kupioną w neo24 w której nagle zaczeły padać mikroprzełączniki i to ciekawe na obu guzikach jednocześnie. Myszka nie ma dwóch lat co jest bardzo podejrzane, bo w logitechach mikroprzełączniki padały zwykle po 5-7 latach. Pisałem do roccata ale okazuje się że zonk, polska jest krajem 3 świata i u nas produkty roccata nie mają gwarancji, pozostaje tylko konsumencka.

Po prostu odesłać im towar na niezgodności z żądaniem wymiany na nowy/naprawy i tyle? Bo ponoć po 12 miesiącach to ja muszę udowodnić że wada istniała czy coś w tym rodzaju.

#prawo #niezgodnosctowaruzumowa #gwarancja #roccat #roccatcwel
  • 7
@Terry_Tibbs: dwuklik i to na lewym i prawym jednocześnie. A prawy ma bardzo mały przebieg patrząc po statystykach. No i dwuklik to na myszkach logitecha się robił po 5-6 latach a nie po niecałych dwóch
@rdy: Miałem to samo do wczoraj na lewym w Kova, już miałem wyrzucić i kupić logitech ale pomyślałem że pogrzebie w niej skoro i tak idzie do śmieci, pomogło zdjęcie pokrywy z góry o odrobina WD40 na mikrostyk. xD Działa. Jak nie ogarniesz reklamacji to możesz spróbować tej metody tylko ostrożnie bo ja trochę za dużo dałem i uwaliłem całą myszkę, cholerstwo się rozchodzi po wszystkim jak rak.
@Terry_Tibbs: no to jest normalne w myszkach po jakimś czasie, ale nie po tak krótkim. A skoro jeszcze się łapie na niezgodności to wolę wysłać, na nową nie wymienią bo kone xtd już nie produkują, więc zostaje tylko naprawa albo oddanie hajsu :D