Wpis z mikrobloga

Jestem zdania że do pewnych odmian/rodzajów muzyki należy dojrzeć, nabrać odpowiedniego światopoglądu i nastawienia.
Niektórzy muzycznie nigdy nie dojrzewają i taka na przykład muzyka klasyczna, ambientowa, etniczna nigdy nie będzie im się podobać i nigdy nie będą dotykać ich od środka i nie będą jej namiętnie słuchali.

Nie twierdzę tutaj, że nie słuchanie czegoś bardziej ambitniejszego jest oznaką niedorosłości, to też zależy od tego kto w jakim celu słucha muzyki. Słuchać jej możesz dla uspokojenia myśli, dla pobudzenia organizmu lub odruchowo włączasz w radiu byle by tylko "cokolwiek" pyrkało w tle.
Ja osobiście ostatnio przechodzę fascynację etnicznymi dźwiękami.

Prezentuję wam poniżej utwór który odnalazłem zupełnie przypadkowo i zakochałem się od pierwszego odsłuchania.
Dla mnie jest on tak piękny, że nie wymaga w sumie komentowania go. Wymaga głębokiego wsłuchania się i delektowania się. Niesamowicie ubolewam nad faktem, że w okolicy nigdzie nie ma koncertów z taką muzyką. Jak dla mnie czysty talent, zwłaszcza Estas Tonne (gość grający na gitarze) którego polecam także posłuchać w innych jego utworach.

#muzyka #muzykanadobranoc #muzykanawieczor #namarinpoleca #sluchajzwykopem
pożyczam też tag #muzykapoznapora z nadzieją że autor tagu się nie pogniewa, w końcu sam o sobie pisze, że uwielbia rozmawiać o muzyce.
Namarin - Jestem zdania że do pewnych odmian/rodzajów muzyki należy dojrzeć, nabrać o...
  • 1
@Namarin: oczywiście, nie mam żalu. Tak samo jak prezenter radiowy zaprasza gości do swojej audycji, tak ty możesz być moim, chociaż niespodziewanym. Ten tag jest jakby moim pasmem, w którym dzielę się swoimi przemyśleniami z "czytającymi" - aby nie użyć tu słowa "słuchacz".
Jestem radiowcem, tylko bez głosu, bez mikrofonu, bez radia. Jedyne co mi pozostaje to tekst i dźwięki w których mogę się zatracić, to moja dusza którą wystawiam na