Wpis z mikrobloga

@EnriqueGonzalez: przymierzałem się do otworzenia własnej franczyzy w branży nieruchomości. Jeśli ta branża Cię zainteresuje to dawaj znać. W przypadku paczek musisz obsłużyć bardzo dużą ilość klientów żeby to się opłacało. Kolega ma taki punkt w centrum handlowym... ale tylko dlatego, że w tym samym lokalu ma biuro podróży. Mówił, że inaczej by mu się nie opłacało samego punktu ciągnąć.
  • Odpowiedz
  • 1
@krzysztof114 wydaje mi się, że nieruchomości w moim mieście nie przejdą. 18.000 mieszkańców w tym 3-4 biura nieruchomości. Właśnie czytałem informacje o e-paka to przy ilościach wysyłki wychodząc 11.000 miesięcznie po roku 14.000 zysku... Może stworzymy listę wykopowyxh biznesów i w co warto wejść według mirków?
  • Odpowiedz
@EnriqueGonzalez: podeślij na PW miejscowość to sprawdzę ;-)
Co do kalkulacji z paczkami weź pod uwagę, że:
- jest bardzo dużo firm i franczyz w tej branży
- paczkomaty są tańsze
- 11.000 ludzi miesięcznie? Chyba jak być przejął cały rynek
- każdy większy podmiot wysyłający paczki ma umowę z kurierem
- każdy mniejszy wysyła tam gdzie mu bliżej

Biznes fajny, ale w większej miejscowości. W mniejszych to jakieś dobra i
  • Odpowiedz
  • 1
@krzysztof114 Przy obrocie miesięcznym 11.000 zł ale to i tak 1100 osób miesięcznie musiałoby wysłać paczkę. Biorąc pod uwagę to co właśnie pisałeś - przyzwyczajenie ludzi do poczty, zakłady posiadające umowy z pocztą. Każdy sam może również zamówić kuriera.
Z ciekawości podeśle miejscowość sprawdź w swoich tajnikach ;)
  • Odpowiedz
@EnriqueGonzalez: Nie ma sprawy :) Do kuriera sam się przymierzałem. Rynek 37k ludzi. Konkurencja tak duża, że więcej bym wydal na reklamę niż zarobił. Ewentualnie jeśli masz punkt gdzie ludzie i tak bywają przy okazji i jest gdzie parkować... ;-) Sporo rzeczy trzeba przemyśleć.
  • Odpowiedz