Wpis z mikrobloga

@npsr: Jak sprawuje się 2? A w sumie bardziej mnie zastanawia w jaki sposób z niej korzystasz. Bardziej mierzysz zwykłą aktywność jak chodzenie, praca przy kompie i dodatkowe sporty czy używasz jej tylko z ukierunkowaniem na sport?
  • Odpowiedz
@npsr: @offline: Jak wam w tym działa pomiar tętna? Ja mam od kilku dni opaskę ID107 i słabo z tym jest, tętno się samo mierzy co około 10 minut ale potem na wykresie wartość lata zupełnie losowo między 50 a 100. Do kontroli tętna w czasie sportu nie nadaje się to wcale ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z Mi Bandem jest lepiej?
  • Odpowiedz
@4833478: akurat ten, który oddaję niema pulsometru, ale dwójka wydaje się być prawilna. Automatyczne mam ustawione co pół godziny, ale średnio to sprawdzam, za to jak manualnie odpalę to ciśnieniomierz potwierdza +/- 5 jak jest tam, gdzie być powinna :)
  • Odpowiedz
a do czego tego można używać? ;)


@fiziaa: @Nevertheless: Ja od kilku dni mam opaskę podobną do Mi Band 2, czyli następcy tej tutaj pokazanej, z wyświetlaczem. Zastosowań jest przynajmniej kilka. Służy jako zegarek na rękę. Jest połączona z telefonem przez bluetooth. Można ustawić powiadomienia - jak coś się dzieje na telefonie to opaska wibruje. Jeśli ktoś ma problem z wyczuciem, że mu telefon wibruje w kieszeni, albo nie nosi
  • Odpowiedz
za to jak manualnie odpalę to ciśnieniomierz potwierdza +/- 5 jak jest tam, gdzie być powinna :)


@npsr: Ale to pewnie mierzysz siedząc spokojnie i nie ruszając ręką skoro sprawdzasz ciśnieniomierzem. A jak pomiar w czasie aktywności fizycznej?
  • Odpowiedz
@4833478: nie wiem, bo nie mogę wtedy potwierdzić innym urządzeniem:P No ale wydaje się ok. Zwykle wyrzuca mi w granicach 140, co by się zgadzało, chyba, że opaska się zsunie :)
  • Odpowiedz
@npsr: Głównie chodzi mi o to jak bardzo pomiar się zmienia w krótkim czasie. Wiadomo że przy w miarę stałym wysiłku nie będziesz mieć tętna np. 140, po kilku sekundach 110 a po kolejnych kilku 160 - u mnie to tak wygląda niestety
  • Odpowiedz
@4833478 u mnie puls dobrze dziala, ciągłego pomiaru nie używam raczej po wysiłku z ciekawości czy coś, czasem jakiś dziwny pomiar się trafi ale wszytsko w granicach błędu
  • Odpowiedz
@4833478: jakoś wielce nie testowałem, bo pomiar pulsu nie jest dla mnie główną zaletą, ale nie zauważyłem też jakichś większych udziwnień poza tym jak się opaska przemieściła. No ale mogę potestować jutro :)
  • Odpowiedz