Wpis z mikrobloga

Dobra książkoczytający Mircy, jak wołam za dużo ludzi to przepraszam


ale szukam książki, która jak mnie wciągnie na wejściu, tak nie będę mógł jej odłożyć, dopóki nie przeczytam. Gatunek - dowolny, może poza hard sci-fi, bo #!$%@? w kosmosie średnio mnie interesują.
Inb4:

a skąd typie #!$%@? mamy wiedzieć co czytałeś, a czego nie?

Otóż możecie założyć, że niemal w 100% nie czytałem, bo w ogóle jestem mało oczytany i #!$%@? wiem o życiu.

#ksiazki #literatura
  • 26
  • Odpowiedz
Otóż możecie założyć, że niemal w 100% nie czytałem, bo w ogóle jestem mało oczytany i #!$%@? wiem o życiu.


@TripleSec: no #!$%@?, takiego mirka to szanuje, szczery przynajmniej.
  • Odpowiedz
@TripleSec: Mnie cholernie wciągnęła Droga Królów - Brandona Sandersona , Słowa Światłości jeszcze lepsze były (drugi tom) i z niecierpliwością czekam na kolejny. Ogólnie to fantasy z trochę innym rodzajem magii niż znamy z zwykłego fantasy.
Ogólnie autora mogę polecić. Książki dosyć grube, ale dzieje się od groma. Poza tym trochę smaczków z każdym dniem wychodzi i powiem Ci, że zachęcają do przeczytania innych jego książek.
Teraz obecnie czytam Droga Cienia
  • Odpowiedz
@TripleSec: seria o stalowym szczurze harry'ego harrisona, cykl planeta śmierci tegoż autora (oba to lekkie sci-fi, szczur dodatkowo posypany humorem), cykl o jacku reacherze lee childa tak na szybko z głowy
  • Odpowiedz
  • 1
@TripleSec sci-fi to nie tylko #!$%@? w kosmosie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I na przekór polecam Ci "Aurorę" Kima Stanleya Robinsona, ktora jest ksiazka sf, ale traktuje o problemach ludzi wyslanych w kosmos. A wlasciwie o potomkach ludzi, ktorzy dawno temu zostali wyslani i staraja sie zyc na statku, radza sobie z problemami zywnosci, niedoboru muneralow, ale przede wszystkim z problemem wspolzycia ze soba, kiedy wiesz, ze czas
  • Odpowiedz