Wpis z mikrobloga

No dobra Kumple z #bojowkapiekarska, upiekłem coś takiego- nie są to żadne cuda na zakwasie, ale nauczyłem się na nim przynajmniej że trzeba dawać dużo więcej soli niż w (przynajmniej tym, z którego korzystałem) przepisie, no i w miarę możliwości mniej słonecznika- całość zrobiła się za słodka. 5/10, da się zjeść ale ryja nie urywa. Podrzućcie jakieś protipy dla początkującego ( ͡ ͜ʖ ͡)
Triplesix - No dobra Kumple z #bojowkapiekarska, upiekłem coś takiego- nie są to żadn...

źródło: comment_a9nsPXDLNRdiI8F44IUczpLmWYnvlYGe.jpg

Pobierz
  • 5
@Triplesix: a i jeszcze jeżeli chcesz się za to zabrać na serio to polecam Ci dwie książki: "Chleb" - Jeffrey Hamelman i "Mąka, woda, drożdże, sól" Kena Forkisha. Trochę inne podejście obu autorów, ale obie warto moim zdaniem przeczytać. Ja ostatnio jakoś straciłem zapał do pieczenia, ale jak przyjdzie zima to pewnie znowu się zabiorę.
@Triplesix: do pieczenia na drożdżach polecam robienie zaczynu - wydłuża proces, ale chleb wychodzi lepiej.
Jeśli w przepisie jest cukier to nie dawaj.
Jakby ktoś sugerował, że na drożdżach do gunwo a nie pieczywo, ignoruj tego liturgistę, nawet nie odpowiadaj. Nie zna się a pajacuje.