Wpis z mikrobloga

@luke_cornet: oficjalnie jest na linuksie, na windowsa porty jakieś ale nie wiem czy coś sensownego i w sumie pierwszy raz widze to pytanie
Da się na windowsie pisać i kompilować do javy alb nnych c# ze swifta, coś znajdziesz
@SkinnerBox: @ptasiek2: @wczoraj: Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, czy jeśli chodzi o programowanie, to czy za macbookami przemawiają jakieś inne korzyści w stosunku do sprzętu na windowsie? Chciałbym wrócić do programowania, trochę kiedyś programowałem w Matlabie i w Visual Basic, ale to było odpowiednio 8 i 3 lata temu. Wtedy nie widziałem z tego korzyści (obliczenia matematyczne zdecydowanie szybciej robiłem pisemnie na papierze), miałem zamiar kiedyś powrócić do
@luke_cornet: Nie kupuj laptopa z Windowsem. Kupiłem niedawno za niecałe 5 stów MacBook late 2006 4GB ram z ssd i intel core 2 duo, działa dużo lepiej niż mój dwuletni Asus z i5 i 8GB ram. Za około 2k kupisz Maca z długim wsparciem i z systemem dostaniesz wszystko co potrzebne do pracy.
@basia15 to że sprzęt z tamtego okresu powinien już być w muzeum, i nie nadaje się do niczego innego jak tylko to przeglądania neta. Zwłaszcza że środowiska programistyczne to nie są małe i lekkie programy.
@luke_cornet: Taka budżetowa opcja to hackintosh. Trzeba sprawdzić czy twój przyszły laptop jest kompatybilny.

Ja mam i idealnie nie działa (problemy z kartą ATI), ale na pewno lepiej niż 10 letni złom.