Wpis z mikrobloga

@StonogaWsciekla: A ja nie widzę. Tak samo jak nie widzę różnicy między zrzuceniem ze schodów 25-letniej w pełni świadomej dziewczyny, jej rówieśniczki z poważną intelektualną niepełnosprawnością i ograniczoną świadomością. Świadomość, stopień rozwoju, odczuwania bólu, samodzielności nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa. Każdej istocie naszego gatunku przynależna jest taka sama ludzka godność i wynikające z niej prawa.
@Creder: są to sprawy światopoglądowe. Jeśli świadomość jest zerowa a jakiegokolwiek ośrodka nerwowego i mózgu po prostu nie ma, nie istnieje, to ja nie mam nic przeciwko terminacji ciąży jeśli istnieje taka potrzeba. I jakkolwiek jest to dla matki tragedia, to nie porównywałbym tego do zrzucania ze schodów 6 miesięcznego dziecka "bo urodziłam i mi się zachciało".

Ale no nie ma co o tym rozmawiać bo każdy sobie będzie dalej w
@StonogaWsciekla: Może i jest to światopogląd, ale myślę, że każdy światopogląd trzeba poddawać osądowi rozumu. Więc nie bójmy się tej dyskusji. Moim zdaniem kryterium świadomości nie mozna uznać za kryterium człowieczeństwa bo prowadziłoby to do absurdów. Na przykład takich, że jeśli uchlejesz się w sobotę do nieprzytomności i tym samym stracisz świadomość to można Cię totalnie bezkarnie zgwałcić, zabić czy sprzedać bo nie mając świadomości przestajesz być człowiekiem.
6 miesięcznego w pełni świadomego dziecka


@StonogaWsciekla: Coś ty tu #!$%@?ł. Tak jak powinno się pozwalać na aborcję w wyniku gwałtu, tak powinno się abortować komentarze powstałe w wyniku gwałtu na logice.

Sześciomiesięczne dziecko ma niższy poziom świadomości niż pies czy świnia.
@Tical25: dobrze więc, CZĘŚCIOWO świadomego, w pełni fizycznie wykształconego. Dżizus. Jakie to ma znaczenie dla wypowiedzi nie wiem, ale może dla panów ma. Dla mnie wystarczy.
A świadomości otaczającego świata to to 6 miesięczne dziecko ma więcej niż większość naszego społeczeństwa mam wrażenie.

Mam nadzieje że orta żadnego nie strzeliłem, darujcie wołanie jeśli jednak.
dobrze więc, CZĘŚCIOWO świadomego, w pełni fizycznie wykształconego. Dżizus. Jakie to ma znaczenie dla wypowiedzi nie wiem, ale może dla panów ma. Dla mnie wystarczy.


@StonogaWsciekla: Byle komar ma niewiele mniej świadomości niż noworodek. Komarów też zakażesz zabijać czy udasz wielce oburzonego, że porównałem noworodka do komara, na podstawie kryteriów wedle których ty oceniasz człowieczeństwo płodu.
Świadomość, stopień rozwoju, odczuwania bólu, samodzielności nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa.


@Creder: a co jest i kto powiedział że jest tak, a nie inaczej? Może zaraz powiesz mi że dusza xD Uwielbiam takie pewne posty na tak złożony temat...
to polecam jednak poczytać trochę rzeczowych publikacji na temat świadomości 6 miesięcznego noworodka albo na temat komarów


@StonogaWsciekla: A ja polecam dowiedzieć się do jakiego czasu życia możemy mówić o noworodku i dlaczego nie istnieje coś takiego jak ,,6 miesięczny noworodek".

Bulwa mać, ktoś kogo wiedza wskazuje na to, że miał problemy ze skończeniem gimnazjum odsyła mnie do publikacji na temat świadomości noworodków XD
dobrze, dzieci 6 miesięcznych


@StonogaWsciekla: niemowląt ,,6 miesięcznych".

Ale przechodząc do meritum, sześciomiesięczne niemowlę ma wciąż mniejszą świadomość niż wiele zwierząt, które zabija się legalnie.

I teraz są trzy wyjścia.

1. Pozwalamy zabijać noworodki, niemowlęta czy dzieci do zyskania takiego poziomu świadomości jak zwierzęta.
2. Zakazujemy zabijania zwierząt i traktujemy ich zabicie jak zabicie niemowlęcia.
3. Przestajemy korzystać z argumentu o świadomości w dyskusji aborcyjnej.