Wpis z mikrobloga

Przerobiłem kilka kilo ostrych papryczek. Postanowiłem też spróbować w tym roku sosu z kiszonych chili. Oparłem się na przepisie kwasiora z tym, że dodałem też ostrzejsze papryczki: 7 Pot Primo Brown, Bhutalah SLP Chocolate, Habanero Chocolate i Bishop`s Crown które mają zaostrzać smak bazy zrobionej z Hungarian Hot Wax, Cyklona oraz Black Hungarian. Zalałem zalewą i odstawiłem. Za tydzień okaże się co z tego wyszło ;)

#chilizgobim

#chili #goomowesosy #chili #chilihead #uprawa #uprawapapryczek #papryczki #papryka #ostrezarcie #ostrakuchnia #ostresosy #przetwory #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem
gobi12 - Przerobiłem kilka kilo ostrych papryczek. Postanowiłem też spróbować w tym r...

źródło: comment_0GI9s2WuUNGTm1G35iOJ6rajXwm9fXrF.jpg

Pobierz
  • 4
@gobi12: Ja w tym roku zrobiłem kiszone pomidory i do słoików wrzuciłem też kilka papryk. Przy czym u mnie kiszenie pomidorów wygląda tak, jak kiszenie ogórków: słoik, pomidory, chrzan, koper, czosnek, zalewa i cześć.Papryki ukiszone w ten sposób (razem z pomidorami) są dużo mocniejsze niż na surowo. Ale smak jest fajny! Mam nadzieję, że twoje wyjdą też dobre (ale tydzień to chyba trochę za mało...)