Wpis z mikrobloga

#neuropa #aborcja #czarnyprotest #polityka

Tysiące kobiet zmanipulowanych przez politycznych macherów. Wykopki jak pelikany. Projekt ustawy zaostrzającej warunki przeprowadzania aborcji - który zresztą nie wejdzie w życie, ale to inny temat - pozwala na badania prenatalne, dopuszcza aborcję w przypadku zagrożenia życia kobiety i na pewno nie karze za poronienie, ale to już w sumie nieważne, bo Hurr Durr Kaczyński, Pis, Kler, Rydzyk, katotaliby!!!1111!1111oneoenonenoe

Stary jestem więc to nie pierwszy raz, gdy medialna nagonka wąskich środowisk robi ludziom wodę z mózgu, a ci jak stado baranów dają się wykorzystywać w politycznej walce.
  • 8
@grazwydas:
Pozwolę sobie wkleić komentarz z innej dyskusji:

w tym pożalsięboże projekcie ustawy w ogóle nie ma jakiejkolwiek legalnej aborcji, artykuły 4a i 4b są zwyczajnie całkowicie uchylone, nie ma żadnego mechanizmu. Jest tylko kontratyp w przepisie karnym, tak jak obrona konieczna czy stan wyższej konieczności, to istotna różnica.

To znaczy, że nawet jak kobieta będzie miała ciążę pozamaciczną i bezpośrednie zagrożenie życia, to nie ma na to żadnej refundacji, nie
@grazwydas: @zioom: dodajmy że projekt mówi o leczeniu w celu ratowania życia matki, ale dziecka już nie, więc jakakolwiek operacja czy zabieg w łonie matki na płodzie celem ratowania życia lub zdrowia płodu skończy się sztumem dla lekarza w wypadku niepowodzenia. leczenie prenatalne tez zostaje przez ten projekt zdelegalizowane. i wiem że to nie było pewnie zamysłem twórców projektu, ale to po prostu banda idiotów która napisała dziurawy bubel.
@KeyserSoze: nie sądzę żeby projekt wyszedł poza komisję, po prostu skończy w legislacyjnym czyścu. zaostrzenie prawa popiera coś koło 10% wg CBOS, aż tak głupi żeby sobie sami podłożyć taką bombę to chyba w PiS nie są.
@fukboi: Marszałek Jurek uniósł się honorem poprzednio, pamiętasz? Przy okazji odejdzie Sobecka + kilku najbardziej prawych wśród sprawiedliwych i PIS nie ma większości..
Pewnie nie skończy się to przedterminowymi wyborami, ale wtedy każdy głos się zacznie liczyć