Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję trochę pomocy. Wysyłałem jakiś czas temu paczkę z komputerem i paroma bzdetami z #uk do Polski prywatnym przewoźnikiem. Specjalnie wybrałem prywatnego przewoźnika z polecenia znajomego, a nie jakieś DPD czy DHL żeby mi tą paczką nie rzucali po sortowniach. Okazało się że przewoźnik wiezie paczkę do Polski skąd wysyła ją DPD. Paczkę w Polsce dostałem od DPD z kompletnie połamaną obudową, wentylatorem od procesora walającym się obudowie i połamanymi nawet pudełkami z grami.
Protokół oczywiście poszedł do DPD, gdzie wiadomo, odrzucili go gdyż "karton nie nosił śladów uszkodzenia".
Po mailu do firmy z żądaniem zwrotu kosztów uszkodzonych części oni są zdziwieni dlaczego żądam od nich rekompensaty, "oni wykonali swoją usługę prawidłowo" a to ja nie zastosowałem sie do regulaminu gdzie "wyraźnie pisze", że sprzęt elektroniczny trzeba zgłosić kurierowi.
Poradźcie, jak mam z nimi walczyć? Obudowa całkiem solidna z nienajniższej półki połamana w każdym możliwym miejscu, boję się myśleć co oni tam robili z tą paczką ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#emigracja #kurier #przesylki #transport
  • 7
Poradźcie, jak mam z nimi walczyć? Obudowa całkiem solidna z nienajniższej półki połamana w każdym możliwym miejscu, boję się myśleć co oni tam robili z tą paczką ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@kett47: nauczyc sie poprawnie pakowac paczki i nie wysylac zlozonego kompa no przeciez to proszenie sie o kłopoty.
@kett47: trochę skopałes sprawę - są prywatni przewoźnicy którzy transportują paczki na zasadzie door to door, co więcej wcale cena nie odbiegają od tych którzy na miejscu rozsyłają paczki dpd
@kett47: masz prawo do odszkodowania, poproś o ich polise, Spisz protokół szkody (lub załącz od kuriera) i zgłoś do ubezpieczyciela przewoźnika.