Wpis z mikrobloga

To już 5 lat.

Człowiek który założył firmę w garażu i która stała się najbogatszą na świecie. Człowiek który stworzył system od którego Windows zerżnął wszystko i przez którego technologia komputerowa stała się naszą codziennością. Człowiek, który wywołał rewolucje w dziedzinie cyfrowej animacji. Człowiek, dzięki któremu smartfony przeszły szereg innowacji, by być tym, czym są dziś.

To on stworzył świat, w którym dziś żyjemy.

Pozdrówki Steve. Pamiętamy.

#apple #iphone #mac #stevejobs
vatten - To już 5 lat.

Człowiek który założył firmę w garażu i która stała się naj...
  • 10
@vatten: Dostałem na urodziny książkę z życiorysem Steve Jobsa i ciekawi mnie jak to było na prawdę z tym skopiowaniem interfejsu, czy to przypadkiem nie było tak, że oboje się kumplowali i opowiadali jak by widzieli przyszłość komputerów z systemem opartym na okienkach, oboje po tajniacku płodzili swoje wersje wizji, a przez to że razem nad nimi rozmyślali to były dość podobne. Będę musiał w końcu ją przeczytać, a później drugą
@Pabick: Microsoft najpierw pisał Excela na Macintosha, znając już system Apple. To chyba tłumaczy wszystko.

A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, udziały i patenty.
@vatten: Właśnie muszę o tym poczytać, bo ciekawi mnie jak to było ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na upartego można napisać że system Apple wzorowany był na systemie Xeroxa i tak jeden od drugiego zgapiał ( ͡º ͜ʖ͡º)
A nie? Na każdym rogu masz komputery i smarfony w dzisiejszym wydaniu, których on był pionierem.


@vatten: Nie. Dennis Ritchie. Stworzył język C i Unixa. Także nie przesadzałbym, że Jobs "stworzył świat, w którym dziś żyjemy"
zrobił pojazd, który dał ludziom.


@vatten: pojazdy (smartfony) były już wcześniej (lepsze lub gorsze ale były). Jobs powiedział ludziom, że ich potrzebują do życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krecikBMC: Ahh, zmiana tematu na smarfony, rozumiem.

No były, i co z tego. Do czasu aż apple się za nie wzięło była posucha. Potem wyszedł pierwszy Iphone rewolucjonizujący rynek i wszyscy bezczelnie przez kolejne lata z niego zżynali.
Potem wyszedł pierwszy Iphone rewolucjonizujący rynek i wszyscy bezczelnie przez kolejne lata z niego zżynali.


@vatten: sam też święty nie był w temacie zrzynania. Gdyby tak nie było to nie mielibyśmy calej telenoweli o wojnie patentowej.

Ahh, zmiana tematu na smarfony, rozumiem.


@vatten: w pierwszym poście mówiłeś o smartfonach to się do tego odniosłem. Nie moja wina, że Apple produkuje w zasadzie dwie rzeczy: iPhone'y i Macbooki (pomijam tablety i