Wpis z mikrobloga

Mireczki z #it #hardware #komputery #pcmasterrace - moje bycie na bieżąco z komponentami do blaszaków skończyło się gdzieś na etapie procesora AMD K6-2 i karty graficznej S3 Virge. Wpadło mi teraz trochę grosza (ale bez przesady) i chciałem troszkę poprawić wydajność swojego blaszanego pudła pod kątem gier (i to raczej starszych tytułów - aktualnie np po raz kolejny przechodzę Mafia 2)

Mój piec w tej chwili to: płyta główna ASROCK B85, procek i3-4170, grafa Radeon HD 4870 1 GB, pamięć ram 16 GB, zasilacz z czarnej listy 500W.

Wydaje mi się, że najtaniej wyjdzie wymienić starawą już kartę graficzną - ale na jaką? I czy zasilacz podoła? Kilka razy podczas ostrej jatki miałem tak, że komp się wyłączył, więc coś nie wyrabia, albo grafa, albo zasilacz (płytę główną wykluczam, bo na poprzedniej też to się działo).

Wybaczcie przydługi wywód. Z góry dziękuje za pochylenie się nad moim żelastwem. Bądźcie zdrowi.
Jefrey - Mireczki z #it #hardware #komputery #pcmasterrace - moje bycie na bieżąco z ...

źródło: comment_3EYES2Lb1yMLxSr0PcfwgGEMwQxAvfcB.jpg

Pobierz
  • 16
@Jefrey: Mafia 2 przecież dobrze chodzi na i3+radeon 1gb. Mam podobną konfigurację, więc nie wiem po cholerę masz go ulepszać do starej gry
@ptasiek2: SSD mam na sam system, nie wspomniałem. Wymiana zasilacza wydaje się konieczna z przyczyn obiektywnych. A grafika na jaką? Jest jakiś ranking wydajności do ceny jak np TUTAJ dla procesorów?
@Jefrey: Ile byś chciał na upgrade wydać? Wymiana samej karty cię nie ratuje bo zapewne w obecnym zasilaczu nie masz dodatkowego zasilania 6pin którego wymagaja karty nowsze od twojej a nawet jeśli to lepiej go wymienić bo szkoda coś sfajczyć. Także, absolutne minimum to karta i PSU ale podaj kwotę do wydania.
edit. zasilacz nawet 500W styknie np taki chieftec, tani, ma zabezpieczenia itd.
chciałem troszkę poprawić wydajność swojego blaszanego pudła pod kątem gier

zasilacz, grafika, SSD


@ptasiek2: W jaki sposób SSD ma podnieść wydajność w grach?

@Jefrey: Zasilacz i tak powinieneś wymienić, bo to przez niego Ci się komp wyłącza. Wsadzisz cokolwiek mocniejszego i w końcu się zadymi i już nie wstanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@skyluker: To tak, jednak op chcę polepszyć wydajność w grach, a SSD sprawi tylko tyle (albo aż), że będą się szybciej włączać. Biorąc pod uwagę rozmiar dzisiejszych gier oraz koszt/wielkość SSD to w tym przypadku nie jest to niezbędne ( ͡º ͜ʖ͡º)