Wpis z mikrobloga

Hej mirki, co sądzicie o #traficar ? Jechałem właśnie żeby to przetestować, razem ze znajomymi szukamy argumentów za tym w stosunku do taksówki.
I jedyną przewagę nad taksówką jaką wymyśliliśmy to te 5 osób które samochód może pomieścić. Darmowa strefa parkowania nie do końca jest darmowa bo za postój i tak się płaci 6zł/h (10gr/min). Jak człowiek nie zna miasta to lepiej taksówkę, zawiezie jak trzeba, bez zbędnego błądzenia.
Powiedzcie, w czym to rozwiązanie wygrywa? Taki uber czy iCar w mojej ocenie wygrywa.
#krakow #taxi #uber #icar
  • 6
@Pr2speQ: Mi tam pomysł się podoba. Raz jechałem i spełnił wszystkie wymagania
Auta są fajnie wyposażone, czyste i nowe. Ze złotówami wygrywa poza tym że ceną, to czystością samochodu, nie wali fajami połączonymi z zapachem miętówek, no i nie boisz się że auto rozsypie się na kolejnym skrzyżowaniu. Co do postoju to płacisz tylko do traficaru 10gr/min, a nie jeszcze w parkomatach. Zawsze auto możesz oddać, jeśli planujesz dłuższy postój ;)
@moriaxowy: a z minusów wynajmując ten samochód musisz:
- podejść do samochodu (100 samochodów na cały Kraków to dobry początek, ale szanse na to że będzie akurat w zasięgu ~200m stał są niewielkie)
- znaleźć miejsce parkingowe
- prowadzić samochód zamiast siedzieć i odpocząć
- opłacić jakikolwiek mandat

Największy problem jak dla mnie jest z tym parkowaniem, bo taksówką to wysiądziesz w dowolnym miejscu i już jesteś.

Nie twierdzę że to
Pomysl ogolnie fajny, ale zastanawia mnie co w przypadku kolizji/wypadku, zaznajamia sie ktos z regulaminem, sa jakies dodatkowe oplaty?

Minus to tez taki ze placi sie za czas, jak sie wrabiesz w jakis korek to licznik bije, a nie zostawisz przeciez samochodu na srodku skrzyzowania.

W icarze za czas sie nie placi tylko za km, a i kierowcy tez wiedza gdzie sa korki i staraja sie je omijac
@Pr2speQ: moim zdaniem car renting czy tam inny car sharing, to przyszłość w miastach. posiadanie własnego samochodu to ekonomiczny bezsens (wiem bo mam ;) - chyba że pracujesz autem lub ono jakoś na siebie zarabia.

gdy będzie więcej takich aut na krótki wynajem, do tego różnorodnych (dużych, małych, dostawczych) to nic tylko brać kiedy potrzebujesz. Przeprowadzka? wyjazd na parę godzin za miasto? pozyczasz. nie martwisz się ubezpieczeniem, parkowaniem, myciem, naprawianiem, oponami,
@staryhaliny: I rozwiązuje to przy okazji problem braku miejsc parkingowych w mieście. Fajnie gdyby to się porządnie rozwinęło - na chwilę obecną jest dość drogie.

Przy takiej ilości samochodów to byłoby nierealne, ale fajna byłaby opcja wynajmu średnio-terminowego, albo umożliwiającego przemieszczenie się między miastami.