Wpis z mikrobloga

@zgredek5812: W tle obok latarni jest miejsce na kilka motocykli - wiem, że jest tam samochód zaparkowany ale z braku laku gdzieś musiałem postawić swój. Kilkanaście metrów w lewo są miejsca dla motocykli wyznaczone nawet, "ale nieee - stanę na miejscu dla samochodów za to w ruchu drogowym wykorzystam wszystkie możliwości jakie daje mi jednoślad".
Zabrakło mu trochę "pomyślunku" - a stoi tak od rana :)
@Zoknarf: Parkować - nie ma sprawy ale kurka tak? Już jak chciał blisko wejścia to mógł pod klatką (tu skąd robiłem zdjęcie) - jest sporo miejsca i nikt by mu nic nie powiedział, bo czasami tam stawiają moto.
@Casuperu: Mieszkałem kiedyś na osiedlu otoczonym urzędami, biurami, sklepami i innymi blokami ze znikomą ilością miejsc parkingowych. Doskonale Cię rozumiem i wiem o czym mówisz. Często móc zaparkować to misja nie do wykonania. Miałem tylko na myśli to, że miał prawo tak zaparkować no, a że nie liczy się z innymi to już zupełnie inna sprawa.
@zgredek5812: No to właśnie tam pod latarnią by był bezpieczny - albo pod tym drzewem z lewej. Tam jest miejsce dla co najmniej kilku moto (swoją drogą, ten co stoi jest fajny - to chyba skuter, ale wygląda fajnie) :)
@Whys: Jak postawisz na skraju miejsca, to zawsze znajdzie się jakiś Janusz, który postanowi wcisnąć obok swoje czinkłaczento i wtedy już motocyklem będziesz miał problem z wyjechaniem (wbrew pozorom motocykl zaparkowany na stopce bocznej da się łatwo "zastawić" - żeby wyjechać musisz wypionować, jak jest mało miejsca, to tego nie zrobisz). Jeśli mimo to zaparkujesz na skraju, to drugi Janusz będzie #!$%@?ł, bo drzwi nie otworzy w swoim prawidłowo zaparkowanym samochodzie,
Pobierz M.....L - @Whys: Jak postawisz na skraju miejsca, to zawsze znajdzie się jakiś Janusz...
źródło: comment_4bEcyt7X8gGYI33ldpCekVBE1n2RL7Lc.jpg
@MotoKubaPL: Kształt ma skutera a jaki silnik to nie wiem. Nie jestem znawcą ale kiedyś jak na Suzuki Burgman powiedziałem skuter, to prawie mnie zabili miłośnicy motocykli :)
Ja nie mam nic przeciwko jednośladom z silnikiem i nie mam problemu z ich parkowaniem na chodniku jeśli jest to zgodne z przepisami (te wymyślone półtora metra miejsca dla pieszych) ale kurka sanujmy się wzajemnie. Ten kierowca nie pomyślał ani o samochodzie ani
@Casuperu: kilka razy tak postawiłem u siebie to nauczyli się zostawiać miejsce tam gdzie parkują równolegle...

Dodam, że zawsze stawiałem na miejscach równoległych (nie są wyznaczone), najbliżej końca jak się dało. No ale jak mi zastawiali miejsce to nie parkowałem gdzieś daleko - tylko na pierwszym wolnym miejscu, w tym na normalnych.

@Casuperu motocykliści pakujący na miejscach parkingowych to podludzie, masz mój miecz. W korkach chcą być rowerem, a na parkingu samochodem. Niech parkują za słupkami. Można przejść, przejechać karetką i samochody mają gdzie parkować po ludzku
Kilkanaście metrów w lewo są miejsca dla motocykli wyznaczone nawet


Wyznaczonych (oznaczonych) miejsc z myślą o motocyklach nie ma ale jest w mojej okolicy kilka tak wąskich

@Casuperu: to są te miejsca, czy ich nie ma?