Wpis z mikrobloga

#akwarystyka #akwarium
Wybarwianie krewetek:
Podobno marchewka ma najwięcej karotenu, który wpływa na wybarwianie. Jak inaczej ją preparować oprócz gotowania?
No i czy sama marchewka krewetkom wystarczy, czy dodać czegoś innego dla zbilansowania? Czytałem, żeby po prostu wrzucić liście (dębu, pokrzywy, inne) to zjedzą.
Co oprócz gotowanej marchewki można dawać krewetom (red) na wybarwianie?
Z tego co posiadam na stanie to dodatkowo płatki NovoColor od JBL, SpiruTabs od Aquaela (mogę odsprzedać 120g) i glony na piasku.
  • 13
@damiano_polishiano: Są inne rzeczy do wybarwiania krewetek niż marchew ;>. Chociaż ona również dobrze działa.
Astaksantyna, pokarmy z nią dokładniej, przykładowo. Oprócz tego możesz dorzucić jakiegoś oczlika czerwonego z IT, on ma tam chyba wrzucaną dodatkowo jeszcze kantaksantynę, więc jeszcze bardziej wybarwia.
Liście pokrzywy parzone, orzecha włoskiego(nie wrzucaj za dużo) normalnie przepłukane- bardzo je lubią.
A no i bym zapomniał, spirulina, chociaż widzę, że już ją wymieniłeś.
@Papja:
Właśnie myślałem, czy nie ususzyć marchewy (z łososiem) i jajkiem. Krewety wpierniczają tyle naturalnego żarcia dostępnego wkoło, że nie chce mi się kupować czegoś specjalnie, chciałem jakoś 'domowo' zbilansować.
Na miejscowym forum ktoś pisał o tym, że rozrabia żarcie z dawką astaksantyny, ale forum leży od kilku dni, więc pewnie wszystko szlag trafi
Ale w takim razie pewnie skończy się głównie na diecie z marchewek, spirutabsach i płatkach od jbl.
@gerwant2k: też o tym czytałem i nie wiem co o tym myśleć. Jedni mówią jak mówisz, ale uważam też, że na ciemniejszym po prostu czerwony wizualnie jest po prostu wyeksponowany i ładnie wygląda
Ja mam teraz piasek zwykły, no i o... i myślę nad restartem, bo mam gdzieś bazalcik czarny.
Ale najpierw muszę rozmnożyć, bo mi 5 sztuk zostało, 2 zabite przez neony, 2 w kaskadzie znalazłem, coś umarło naturalnie i
@gerwant2k: no jak masz dużo, to te bledsze trzeba byłoby odseparowywać. Sprzedawaj po złotówie :P
Znajomy prowadził jakieś doświadczenie dotyczące wybarwiania i podawał marchew i inne warzywa, innym pokarm co Papja pisał, innym normalnie wrzucał zwykłe żarcie i faktycznie - dał mi kilka i są zajebiste. Trzeba dawać astaksantyne...
podaje im również mrożoną ochotkę


@fox92: Ochotka jest czerwona z powodu hemoglobiny, nie wybarwia ona ryb czy krewetek w żaden sposób ;). Nie mówiąc już o zagrożeniach które może spowodować, generalnie nie warto.

@damiano_polishiano: Kup sobie barwiony piach kwarcowy, jeżeli chcesz mieć czarne podłoże. Nie zmienia parametrów wody, a do tego bazalt to syf ;).