Wpis z mikrobloga

@Ragnarokk:

Niech cokolwiek najpierw wygra.


Barcelona:
La Liga: 2008–09, 2009–10, 2010–11
Copa del Rey: 2008–09, 2011–12
Supercopa de España: 2009, 2010, 2011
UEFA Champions League: 2008–09, 2010–11
UEFA Super Cup: 2009, 2011
FIFA Club World Cup: 2009, 2011

Bayern Munich:
Bundesliga: 2013–14, 2014–15, 2015–16
DFB-Pokal: 2013–14, 2015–16
UEFA Super Cup: 2013
FIFA Club World Cup: 2013

( )
@Snufkin_91:

widzę kultura na najwyższym poziomie.

Napisal czlowiek z Urbanem w awatarze ;)

Tak, wiem ze Guardiola to trener z tytulami i ze z Barcelony zrobil swietna maszynke. Trzeba bylo naprawde zlej woli by nie zrozumiec o to, ze chodzi mi o fakt, ze w angielskiej pilce jeszcze nic nie wygral.
@Ragnarokk: ciekawe kiedy miał wygrać ( )

Podważasz opinie gościa, który ma na koncie kilkanaście trofeów w ciągu ostatnich kilku lat, bo w ciągu niecałych czterech miesięcy pracy w nowym klubie nie zdążył jeszcze niczego zdobyć, bo nie miał ku temu okazji? Serio? XD

@Snufkin_91:
Tak, podwazam. Bo wypowiada sie o lidze po tym, jak nie zagral jeszcze pelnego sezonu i wygral póki co jeden mecz z drużyna pretendujaca do walki o europejskie puchary. I to druzyna w kryzysie i przebudowie. Niech skonczy sezon i sie wypowie, wtedy jego opinie będę szanowal.
A co do intensywnosci - zobaczymy jak zagra jego druzyna po przerwie zimowej. Oh, wait.

Dobra, Urbana bedę szanowal.
@Ragnarokk: Jeżeli United jest w przebudowie, to City jest tak samo drużyną w przebudowie. Może nie jest w takim kryzysie jak MU, ale w porównaniu do Arsenalu albo Tottenhamu to w City jednak się dużo zmieniło.

A co do przerwy zimowej, to nie wiem czy oglądałeś to co powiedział Guardiola, ale wyraźnie tam zaznaczył, że intensywność w grze jest podobna, ale w Anglii jest więcej spotkań do rozegrania.
@Ragnarokk: to pisz od razu, że podważasz jego opinię, bo za krótko pracuje w PL (z takim argumentem nawet jestem w stanie się zgodzić, choć opinię Pepa nadal uważam za słuszną), a nie że niczego wygrał (bo to argument z dupy, nawet jeśli $ity nic w tym sezonie nie wygra, to nie znaczy, że Pep uja się zna na piłce i nie ma racji w ocenie siły poszczególnych lig).
@arko123:
City jest mimo wszystko w nieco mniejszej przebudowie - najwazniejsi zawodnicy w ataku jak Kun, KdB pozostali, podczas gy w United gracze ktorzy mieli decydowac o sile ataku sa nowi. Pep uzuplenil ekipe glownie mlodymi i Ilkayem. Ale owszem, przedwczorej w pierwszym skladzie trzech nowych graczy z pola, z czego dwoch mlodych. Za co ma u mnie plusa, zawsze mialem slabosc do gry juniorami :)

że intensywność w grze jest
@Snufkin_91:
Jeszcze dodam - zeby nie byloi ze jestem zaslepionym fanatykiem :)

Liga hiszpanska jest oczywiscie lepsza i gwiazdy w tamtej lidze sa o poziom lepsze. Problem mam tylko z tym twierdzeniem o intensywnosci wobec Bundesligi (ktorą notabene też lubie, druga ulubiona po angielskiej).